חיילי צה"ל ימשיכו לנעול "כחול-לבן"

לאחר הביקורת החריפה לה זכה משרד הביטחון בשל ההחלטה לרכוש נעליים צבאיות מספק אמריקני, הודיע המשרד כי ימשיך את ההסכם עם מפעל "בריל" הישראלי. משרד הביטחון יזמין כ-63 אלף זוגות נעליים בשווי של 25 מיליון שקלים ופיטורי עובדי המפעל ימנעו. "נמשיך להעדיף רכש כחול לבן ככל שיינתן", הדגישו במשרד הביטחון

ממשיכים לנעול "כחול-לבן", ארכיון (חדשות 2)

הצבא צועד על נעליים מקומיות: משרד הביטחון הודיע כי החליט לחזור בו מכוונתו לרכוש נעליים צבאיות מספק אמריקני ולהמשיך את ההסכם עם חברת בריל הישראלית. בשל כך יזכו חיילי צה"ל לנעול נעליים "כחול-לבן", המפעל הישראלי ימשיך בפעילותו ועובדיו לא יפוטרו.

בתחילת השנה הוחלט במשרד הביטחון להפסיק לרכוש נעליים מהחברה הישראלית ולעבור לספק אמריקני שאמור היה להוזיל את העלויות בצורה דרמטית. המהלך עלול היה לגרום לפיטוריהם של מאות עובדי מפעל "בריל" הישראלי וזכה לביקורת ציבורית חריפה. בשל כך הורה שר הביטחון, אהוד ברק, לבחון כיצד ניתן יהיה להמשיך ברכישת הנעליים הצבאיות על מנת להבטיח את המשך קיומו של המפעל.

על פי הודעת משרד הביטחון, בשנת 2013 צפוי המשרד להזמין מהמפעל הממוקם בראשון לציון כ-63 אלף זוגות נעליים בשווי 25 מיליון שקלים. ההזמנה החדשה מצטרפת לרכישה של כ-170 אלף זוגות נעליים בהיקף של 70 מיליון שקלים שמשרד הביטחון הזמין מהמפעל במהלך השנתיים האחרונות.

לפני ההחלטה על ההזמנה רחבת ההיקף, קיים מנהל הרכש במשרד הביטחון בדיקה עם הנהלת מפעל בריל, על מנת לוודא כי ההזמנה החדשה תבטיח את המשך עבודת המפעל בשנת 2013 וימנע את פיטורי העובדים. "נמשיך להעדיף רכש כחול לבן ככל שיינתן, כפי שעשינו גם בעבר", טענו גורמים במשרד הביטחון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת