שוויון הזדמנויות לנשים? לא בצה"ל

יועצת הרמטכ"ל לענייני נשים, תת אלוף רחל טבת-ויזל, יוצאת בביקורת חריפה נגד תהליך המיון הצה"לי. במאמר בכתב עת צבאי, טוענת אחת הנשים הבכירות בצה"ל כי תהליך המיון "מכוון מין". "מערכת המיון מנציחה את הפער המגדרי ומקבעת אותו", מדגישה הקצינה

חיילת במהלך אימון קרבי. למצולמת אין קשר (AP)

יועצת הרמטכ"ל לענייני נשים, תת אלוף רחל טבת-ויזל, יוצאת בביקורת חריפה נגד תהליך המיון לתפקידים בצה"ל אותו היא מגדירה כ"מוכוון מין" וטוענת שמערכת השיבוץ הצבאית מנציחה פערים מגדריים ומקבעת אותם.

את הדברים כתבה תא"ל טבת-ויזל, אחת הנשים הבכירות במערכת הצבאית, בכתב העת הצה"לי "מערכות" כתגובה למאמר של קצין השלישות הראשי שטען כי שיטות המיון החדשות בצה"ל צמצמו את הפערים בין המועמדים לגיוס. "מערכת המיון הצה"לית - מהאיתור ועד ההצבה - היא מוכוונת מין", טענה בתוקף טבת-ויזל.

לדברי היוהל"ן טבת-ויזל, ההבחנה בין גברים לנשים נותרה המבחן המהותי הראשון שצה"ל עושה בבואו להתוות את מסלול הגיוס של מועמדיו, גברים ונשים כאחד. "מין המתגייס נותר הקריטריון הראשון ובמידה רבה גם המרכזי שלפיו מנוהל רציונל הגיוס כולו", טענה טבת-וזיל.

ביקורת חריפה, תא"ל טבת-ויזל (דו"צ)
תת אלוף ויזל טוענת כי מערכת המיון החדשה אמנם משפרת את הסיכוי לשיוויון הזדמנויות אך לא במידה מספקת. "כללי המשחק מלכתחילה אינם שוויוניים, מערכת המיון מייצרת מראש כלים שונים לגברים ולנשים ומנציחה את הפער המגדרי ומקבעת אותו", מדגישה הקצינה הבכירה.

סגנית השר לקידום צעירים, סטודנטים ונשים במשרד ראש הממשלה גילה גמליאל, התייחסה לביקורת של יועצת הרמטכ״ל לענייני נשים כנגד תהליך המיון הצה״לי שמכוון לפי מין ומקבע את הפערים המגדרים.

"הטענות של יועצת הרמטכ״ל לענייני נשים מחזקות את הצורך לשינוי כולל במערכת הצבאית.
הגישה כיום פוגעת בצורה קשה בציבור הנשים, בזכותן למימוש עצמי וביכולתן להגיע לתפקידי קצונה ולתפקידים בכירים במערכת הצבאית. שינוי שיטת הגיוס בהתאם לתפקיד ולא על פי מין יעודד שוויון בין המינים גם לאחר השירות הצבאי, בתעסוקה, בקריירה ובכל התחומים", אמרה גמליאל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת