הקטטה בירושלים התבררה כפיגוע

חודש אחרי האירוע שבו הותקפו שני מתפללים ליד ישיבת "בית אורות" באזור הר הזיתים, במה שהוגדר כקטטה עם צעירים ערבים, מעלה חקירת המשטרה כי מדובר בפיגוע. על פי החשד, התוקפים תכננו מראש לפגוע ביהודים על רקע לאומני

ארכיון (חדשות 24)

כחודש לאחר שדווח על קטטה שאירעה סמוך לישיבת "בית אורות" בהר הזיתים בירושלים, בין מתפללים יהודים לבין צעירים פלסטינים תושבי אזור א-טור, מעלה חקירת המשטרה כי מדובר היה בפיגוע מכוון על רקע לאומני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשל החקירה שהעלתה כי הפלסטינים תכננו מראש לתקוף יהודים על רקע לאומני באותו ערב, האירוע מוגדר כעת כפיגוע - זאת בהתאם לבקשת בא כוחו של אחד משני הפצועים. החקירה עדיין לא הסתיימה.

שני יהודים, בני 24 ו-21, נפצעו באירוע ופונו לאחר מכן לבית החולים שערי צדק בבירה. צוותי מגן דוד אדום פינו את השניים באמבולנס כשנמצאו בהכרה. אחד הפצועים סבל מחתך קל בגב ומצבו הוגדר בינוני, והשני סבל מחבלות יבשות בראשו ומצבו הוגדר קל.

"כוח מג"ב שהוזעק למקום פיזר את הקטטה במהלכה נפצעו שניים באורח קל", נמסר מהמשטרה מיד לאחר האירוע. "שוטרי משטרת ירושלים ממשיכים בהיערכות המוגברת בשכונות מזרח העיר כדי להגיב במהירות ובנחישות לכל אירוע".

עוד נמסר אז מהמשטרה כי הפצועים הם קבוצת מתפללים יהודים, שהלכו מבית החושן לכיוון ישיבת בית אורות. "אחד המתפללים נדקר בגבו ואחר נפגע ככל הנראה ממוט ברזל. שניהם פונו במצב קל עד בינוני". "כוחות משטרה ומג"ב עורכים סריקות לאיתור חשודים", נכתב בהודעת המשטרה.