גנץ: "התגובה לבורגס עוד תגיע"

הרמטכ"ל מבטיח לפעול נגד מתכנני הפיגוע בבולגריה שבו נהרגו 5 ישראלים: "נמצא את הדרך להגיב באופן מרתיע", אמר בוועחו"ב. בנושא הנשק הכימי שבידי אסד, הרגיע גנץ: "טרם עבר לידיים שליליות"

"תהיה תגובה נגד המחבלים בבורגס", גנץ (חדשות 2)

הרשויות בבולגריה ובישראל ממשיכות בחקירת הפיגוע באוטובוס הישראלים בבורגס, שבו נהרגו חמישה ישראלים ונפצעו יותר מ-30. בוועדת חוץ וביטחון שנערכה היום בכנסת, התייחס הרמטכ"ל לגורמים שעומדים מאחורי הפיגוע, והבטיח תגובה מרתיעה.

"נמצא את הדרך להגיב באופן מרתיע אחרי פיגוע כזה", אמר הרמטכ"ל בני גנץ. "זה לא צריך להיעשות בנתיב בודד, אלא כחלק מכל הפעילות שלנו. נדע לעשות את זה באופן שקול ובסופו של דבר התגובה תגיע".

גנץ התייחס גם לקרבות הנמשכים בסוריה, והחשש שיובילו להעברת הנשק הבלתי קונבנציונאלי שבידי הנשיא בשאר אסד לגורמים עויינים. "למיטב שיפוטי ברגע זה יש שליטה על המערכת הזו", אמר הרמטכ"ל. "הסורים שומרים על זה ומגבירים את האבטחה, וזה טרם עבר לידיים שליליות".

עם זאת, סייג הרמטכ"ל את האופטימיות לגבי השליטה על הנשק הכימי. "זה לא אומר שכך זה יישאר", אמר גנץ וציין כי בסופו של דבר ייתכן שנמצא עצמנו פועלים נגד מערכה רחבה משתוכנן. "צריך לקחת בחשבון גם את מה שיישאר אחרי שנפעל ולאיזו ידיים זה יגיע", הוסיף.

לדברי הרמטכ"ל, הסורים מרכזים מאמצים בדמשק ובחלב, וקיבלו סיוע לא קטן מהאירנים ומחיזבאללה, כשהוא מתכוון לייעוץ, לאמצעים וגם לאנשים שהגיעו פיזית לסוריה כדי להדריך ופעול. "זה חיכוך שמתקרב, ויכולות לקרות שם התרחשויות. אנחנו עוקבים אחר זה מקרוב".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת