אלוף אייל אייזנברג: "במלחמה הבאה - האזרחים כחזית שנייה"

על רקע הדיווחים שלפיהם כמחצית מהאזרחים לא יצוידו בערכות מגן, התבטא מפקד פיקוד העורף אלוף אייל אייזנברג, בנוגע לתפיסת הלחימה של המערכה הצבאית הבאה שעלולה להתלקח באזורנו. "אני לא רוצה להישמע מאיים או מלחיץ, אבל במלחמה הבאה - האזרחים יהיו חלק מהמערכה", ציין בריאיון לביטאון "יד לבנים"

ילדים מתגוננים בזמן אזעקה, ארכיון (חדשות 2)

על רקע איבוד השליטה של הנשיא הסורי בשאר אסד, והאיומים שפיזר אמש משטרו -  שלפיהם לא יהסס להשתמש בנשק כימי נגד גורמים חיצוניים אם יותקף על ידם, ולנוכח נתוני פיקוד העורף, שמציירים תמונה עגומה שלפיה כמחצית מהאזרחים במדינת ישראל אינם מצוידים בערכות מגן - התבטא מפקד פיקוד העורף אלוף אייל אייזנברג בריאיון לביטאון "יד לבנים", ואמר כי במלחמה הבאה - האזרחים יהיו חלק מהמערכה הצבאית.

"אני לא רוצה להישמע מאיים או מלחיץ", ציין אלוף אייזנברג. "אזרחי ישראל צריכים להבין שבמלחמה הבאה הם יהיו חלק מהמערכה, שהכרעתה תלויה בעמידותם וחסינותם", הוסיף. מפקד פיקוד העורף המשיך להתייחס לתרחישי האימים שעלולים להתממש כחלק מהמערכה הצבאית, אם תתרחש, ואמר כי "קיים שינוי תפיסתי בקרב היריבים של מדינת ישראל. אם בעבר הם תפסו אותנו בגישה ההכרעתית, ולא יכלו לה, כעת הם מנסים את התפיסה השחיקתית - על ידי ניצול החוליה החלשה, לשיטתם, שהיא העורף הישראלי".

"במלחמה הבאה - עיקר החיצים יופנו לכיוון העורף הישראלי"

עוד ציין אלוף אייזנברג, כי "הפועל היוצא מכך הוא, שבעימות הבא - עיקר החיצים של אויבינו יכוונו לכיוון העורף הישראלי. כנגזרת מהדבר הזה, קבע הרמטכ"ל בני גנץ שבכל מערכה צבאית - העורף יהיה חזית שנייה, ולכך צה"ל בכלל ופיקוד העורף בפרט נערכים". 

"במסגרת המערכה הבאה אנו נערכים לירי תלול מסלול, שזו כמובן מכבסת מילים", ציין אלוף אייזנברג, והוסיף כי "צריך לומר בבירור: מדובר בטילים. טילי קסאם, גראד ואפילו פאג'ר שעלולים להגיע מהגזרה הדרומית וגם מחיזבאללה".

כשהתבקש מפקד פיקוד העורף להתייחס למצב חלוקת ערכות המגן בקרב אזרחי המדינה, אמר אלוף אייזנברג, כי "ממשלת ישראל החליטה שכל אזרח יצויד בערכת מגן, ואנו כגוף מנהל ומבצע אמון על מערך ההצטיידות". עוד ציין, כי "יעד ההצטיידות הוא 100% והתקציב עומד על 150 מיליון ש"ח בשנה. הפועל היוצא הוא שאם יהיה יותר כסף - התהליך יהיה מהיר יותר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת