הסטודנטים הדרוזים שלומדים בדמשק לשר הביטחון: "חלץ אותנו"

לשר הביטחון אהוד ברק הועבר מכתב ממשפחות הסטודנטים הדרוזים המתוגררים ברמת הגולן ואשר יצאו ללימודים בדמשק - בבקשה לסייע בחילוצם הדחוף והשבתם הביתה. "המצב הביטחוני מסכן את ביטחונם", נכתב במכתב. ההערכה: לא צפויות בעיות בחזרתם לארץ

גבול ישראל-סוריה. השקט הופר (רויטרס)

ישראל, סייעי לנו: לשר הביטחון הועברה בימים האחרונים פנייה דחופה לפעול להחזרתם לארץ של הסטודנטים הדרוזים המתגוררים ברמת הגולן, אשר יצאו ללימודים בסוריה. הבקשה הדחופה הועלתה במכתב מיוחד שהעביר ח"כ אכרם חסון (קדימה).

"הסטודנטים הדרוזים מרמת הגולן אשר לומדים בסוריה מבקשים לחזור לארץ בעקבות המצב הביטחוני המדרדר בדמשק, המסכן את חייהם", נכתב במכתב. "משפחות הסטודנטים פנו לצלב האדום לאחר שקיבלו קריאה נואשת מבניהם, להוציאם במהירות המרבית מסוריה, אחרת הן יאבדו אותם".

"אני פונה אליך אדוני שר הביטחון בבקשה לפנות לצלב האדום בניסיון להאיץ את התהליך של חזרתם לארץ", נכתב בהמשך. "יש לפנות למדינות אירופה שיעזרו לפתח מגעים עם משטר אסד ולוודא את חזרתם לארץ".

גורמי ביטחון בישראל, סבורים כי לא צפויות בעיות באישורים לחזרתם של הסטודנטים ארצה.

אמש: פצמ"ר סמוך לגבול

בשיחה עם עיתונאים טורקים, חשף אתמול שר החוץ אביגדור ליברמן כי ישראל הציעה סיוע הומניטארי לאופוזיציה בסוריה, אך ההצעה נדחתה. "הצענו סיוע והם סירבו. כולם אמרו לנו שכדאי לשמור מרחק. אנחנו לא רוצים לכפות את עצמו על האופוזיציה הסורית, אנחנו יכולים רק להציע, לא להכריח", אמר שר החוץ כפי שפורסם הלילה באתר האינטרנט של העיתון "הורייט".

אתמול, לראשונה מאז פרוץ המהומות בסוריה, נחתו שתי פצצות מרגמה בסמוך לגבול עם ישראל, בתוך השטח הסורי. תושבים ישראלים רבים המתגוררים בסמוך לגבול דיווחו על פיצוצים עזים בעקבות הנפילות.

על פי הערכות הירי לא כוון לישראל, וכי מדובר בלחימה בין כוחותיו של הנשיא בשאר אסד למתנגדיו. חלק מהפצצות נפלו כ-400 מטר לגבול עם ישראל, בשטח המפורז. הירי בוצע כחלק מעימותים בין הצבא הסורי לבין המורדים בכפר ג'ובטה אל-חשב, שנמצא סמוך לכפר מסעדה. הצבא הסורי ביצע ירי לתוך הכפר והחטיא שני פגזים שנפלו סמוך לגבול עם ישראל, בצד הסורי.

במקביל, ישראל הגישה תלונה לאו"ם על אירוע נוסף של חדירת כוחות סורים לשטח המפורז ביום חמישי האחרון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת