חייל נדרש לשלם על בדיקת איידס

לאחר שנעצר בחשד לתקיפה מינית נאלץ חייל צה"ל לעבור בדיקת איידס. כעבור זמן מה התברר כי מדובר בתלונת שווא - אך החיוב על הבדיקה מבית החולים רמב"ם הגיע לחייל. צה"ל מסרב לשלם על הבדיקה

נדרש לשלם על בדיקת איידס. ארכיון (חדשות 2)

חייל צה"ל נעצר לפני כשנה על ידי המשטרה הצבאית החוקרת, בחשד להטרדה מינית. בזמן המעצר, הוא התבקש לעבור בדיקת איידס בבית חולים - זאת על מנת לוודא שהוא לא הדביק את החיילת בנגיף HIV. החייל עבר את הבדיקה כמקובל. לאחר זמן מה, הוא שוחרר ממעצר כי היה מדובר בתלונת שווא.

לאחרונה קיבל החיל דרישה לשלם 849 שקלים מבית החולים רמב"ם בו עבר את הבדיקה - זאת למרות שצה"ל הוא זה שצריך היה לממן את ההליך. החייל סירב לשלם וקיבל בקשה לביצוע תובענה בהוצאה לפועל.

פרקליטו של החייל, עו"ד בני קוזניץ ממשרד קוזניץ ופסח, פנה למשטרה הצבאית. "המשטרה הצבאית החוקרת לא טרחה לשלם את עלות הבדיקה למרות שנערכה לפי דרישתה ובמסגרת חקירה ומעצר בהם היה מרשי שרוי", אמר עו"ד קוזניץ. "מרשי סבל די והותר בתקופת המעצר המיותרת שעבר. ההתנהלות הרשלנית של הגורמים האמונים במצ"ח על תשלום הבדיקות מכבידה עליו שלא לצורך"

בצה"ל טרם שילמו את החוב לבית החולים.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "כנגד החייל מתנהלת חקירת מצ"ח אשר במסגרתה נתבקש לעבור בדיקה רפואית. באחרונה פנה החייל לצה"ל בנושא, ופנייתו נבדקת על ידי הגורמים הנוגעים בדבר".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת