סוכל פיגוע: מחבל ניסה לדקור חייל

פלסטיני שהגיע למעבר ניצני עוז מכיוון טול כרם ניסה לדקור חייל ששמר במקום. לוחמי חטיבת כפיר השתלטו על המחבל, שהועבר לחקירה. "צה"ל ימשיך לפעול לסיכול טרור ולא יאפשר כל פגיעה באזרחים ובחיילים", נמסר מדובר צה"ל

אילוסטרציה (שאטרסטוק)

פיגוע דקירה סוכל הבוקר (שני) באזור טול כרם, כשמחבל פלסטיני ניסה לתקוף בסכין חייל ששמר במעבר ניצני עוז. המחבל, שהגיע מכיוון טול כרם, נוטרל עוד לפני שהספיק לבצע את זממו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לוחמים מגדוד "נצח יהודה" של חטיבת כפיר שמוצבים במקום הם אלו שהשתלטו על המחבל - שהועבר לחקירת כוחות הביטחון. מדובר צה"ל נמסר כי צה"ל ימשיך לפעול לסיכול טרור ולא יאפשר כל פגיעה באזרחים ובחיילים.

לפני כ-10 ימים שפך מחבל פלסטיני חומץ על שבעה בני אדם, בהם חמש בנות משפחה. מכוניתן של חמש בנות המשפחה - אישה, שלוש בנותיה ואחייניתה - נסעה במחסום המנהרות בכביש 60 שבין בית"ר עילית לכפר חוסאן. אדם שרצה לקחת איתן טרמפ קרא למכונית לעצור בצד הדרך, ובזמן שדיבר עם הבנות, הגיע המחבל ושפך את החומר עליהם ועל עובר אורח נוסף שנכח במקום. שישה מהפצועים שוחררו מבתי החולים. הטרמפיסט שנפצע גם הוא באורח קל יישאר באשפוז במהלך סוף השבוע.

מצבם של שבעת הנפגעים הוגדר קל. שלוש הילדות שישבו ברכב נפגעו ברגליהן, הטרמפיסט נפגע בפניו. אזרח שעבר בסמוך והבחין במחבל כשהוא מבצע את המעשה, ירה לעברו ונטרל אותו. הפצועים הועברו לטיפול בבתי החולים שערי צדק והדסה עין כרם בירושלים, ושישה מהם שוחררו כעבור שעות ספורות.

"אנשי מד"א שהגיעו לזירה טיפלו בנפגעים, כולם מוגדרים במצב קל אחרי שנפגעו מחומצה - בהם גם ילדים", מסר מנכ"ל מד"א, אלי בין. "עוד לא יודעים לזהות באיזה חומר מדובר. למזלם של הנפגעים, החומר לא פגע בהם באופן קשה. מצבו של המפגע שנפצע מירי מוגדר בינוני".