הדריסה בירושלים: מתחזק החשד לפיגוע

הוארך בארבעה ימים מעצרו של חאלד קורניטה, החשוד בדריסתו למוות של שלום שרקי אמש בגבעה הצרפתית ופציעתה קשה של אישה אחרת. ההערכה: הרקע לאומני. בן דודו של ההרוג: "אדם שחייך כל הזמן והיה אהוב על כולם"‬

"היה מחייך כל הזמן"

התפתחות בחקירת הדריסה בצומת הגבעה הצרפתית: בשב"כ אומרים היום (חמישי) כי מחקירת נהג הרכב ומממצאים ראשוניים, מתחזק החשד כי הרקע לאירוע הוא לאומני, אך מדגישים כי החקירה נמשכת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מעצרו של הנהג, חאלד קורניטה, תושב מזרח ירושלים, הוארך עד יום שני. בחקירתו הכחיש קורניטה כי פגע בשניים בכוונה. עורך דינו טען כי התוצאה נגרמה כתוצאה ממזג האוויר.

מפכ"ל המשטרה יוחנן דנינו התייחס היום לחשדות המיוחסים לקורניטה ואמר כי "בהתבסס החשד הראשוני כי מדובר בפיגוע ובעיקר לאור העובדה כי האירוע התרחש בערב יום השואה, אני רואה את האירוע בחומרה רבה". דנינו הוסיף: "הנחיתי את מפקד מחוז ירושלים שיחזק את ההערכות המיוחדת בתחום הביטחון השוטף, לרבות הערכות קבועה בקטע הכביש בו אירעו מספר פיגועי דריסה בשנה החולפת".

באירוע נהרג שלום יוחאי שרקי, תושב ירושלים בן 25. הלווייתו תצא היום מבית הלוויות הספרדי בגבעת שאול בשעה 17:00. שירה קליין (23) עדיין מאושפזת בבית החולים במצב קשה.

הנהג החשוד בדריסה

אמש, סמוך לשעה חצות, עמדו שרקי והצעירה בתחנת אוטובוס בשדרות חיים בר לב בירושלים, כשהנהג הפלסטיני עלה על המדרכה ופגע בהם במהירות גבוהה. השניים פונו במצב קשה מאוד לבית החולים והבוקר נאלצו הרופאים לקבוע את מותו של שרקי.

"הוא היה אדם שחייך כל הזמן", סיפר היום בכאב בן דודו אלישע כהן. "הוא היה אדם מאוד מאוד חיובי, בכל מקום שפגשת בו היה לו חיוך של מיליון דולר, זה לא נתפס. הרבה אנשים אהבו אותו מאוד".

"הוא גדל על ערכים שאפשר היה רק לקנא בו", הוסיף. "בתור בני דודים תמיד ידענו שאם נתקעים באמצע הלילה בירושלים, אפשר להתקשר למשפחת שרקי ולהגיע. זו משפחה מקבלת אורחים שמארחת עשרות בכל חג. הציבור הוא חלק בלתי נפרד ממנה".

שלום יוחאי שרקי


שלום, בנו של הרב אורי שרקי ואחיו של עמיתנו יאיר, נולד בירושלים, התחנך בישיבה התיכונית בני צבי בבית אל, ולאחריה עבר לישיבת ההסדר ישיבת ירוחם. הוא שירת בחיל הים ושימש כמדריך נוער בישיבת בני צבי. חבריו סיפרו כי את הטבע ואת ארץ ישראל ואף היה מדריך טיולים בחברה להגנת הטבע ורכז טיולים בממ"ד מורשה.

מבית החולים הדסה עין כרם נמסר כי שירה קליין, שנפגעה גם היא באירוע, מאושפזת ביחידה לטיפול נמרץ במצב קשה, אך יציב, כשהיא מורדמת ומונשמת. עדה, אמה של שירה, מסרה כי משפחת קליין משתתפת בצערה של משפחת שרקי ומבקשת להתפלל להחלמתה המלאה של שירה בת אדל עדה.