"המחבל מבורגס קיבל סיוע מתושב ורנה"

דיוויד ג'פסון, אזרח בעל דרכון אמריקני שהתגורר בוורנה מספר ימים לפני הפיגוע בברוגס, הוא החשוד העיקרי בסיוע למחבל. המשטרה בבולגריה ממשיכה במצוד אחריו והחוקרים מאמינים שהוא עוד לא יצא מהמדינה

המשטרה הבולגרית מנהלת מצוד אחר אדם בעל דרכון אמריקני שהזדהה בשם דיוויד ג'פסון, שהתגורר בוורנה בשבועות האחרונים וסייע למחבל שהתפוצץ באוטובוס התיירים הישראלים בבורגס. מידע שהגיע לידי החוקרים בבולגריה, המחבל מבורגס קיבל סיוע מאותו אדם, והמשטרה מעריכה שהוא עדיין נמצא בשטח בולגריה.

החוקרים מנסים להתחקות אחר עקבותיו של ג'פסון, שנראה לאחרונה בבית מלון בוורנה. בשלב זה, החוקרים פועלים לאיתורו באמצעות קלסתרון שהופץ בסוף השבוע.

דיווח: סוכני מוסד פועלים באירופה כדי למנוע פיגוע באולימפיאדה

פחות משבוע לפתיחת המשחקים האולימפיים בלונדון, העיתון הבריטי "הסנדיי טיימס" מפרסם הבוקר כי המוסד הישראלי שיגר לאירופה יחידות האזנה מיוחדות במטרה למנוע פיגוע נגד ישראלים במהלך אירוע הספורט הגדול בעולם.

לפי הדיווח, בישראל רואים בפיגוע שבוצע בשבוע שעבר בבולגריה כ"ניסוי כלים" של חיזבאללה ואירן בדרך לביצוע פיגוע גדול יותר באירועי האולמיפיאדה שבה יצויין 40 שנה לטבח י"א הספורטאים באולימפיאדת מינכן.

"הסנדיי טיימס" דיווח כי צוותים מיוחדים של המוסד שעוסקים בהאזנות נשלחו תוך יממה לבירות השונות באירופה כדי לעקוב אחרי סוכנים מכוח העילית "אל קודס" של משמרות המהפכה אשר פועלים מתוך השגרירויות האירניות ומתכננות לפי החשד את הפיגועים בחו"ל כנקמה על חיסול מדעני הגרעין.

עוד נטען, כי ישראל גילתה כי אירן מתכוונת להשתמש במחבלים בעלי חזות מערבית בפיגועים הבאים, בדומה למחבל המתאבד בבורגס, זאת במטרה להקשות על זיהויו בדרך לביצוע הפיגוע.

הערכה: הסייען הפעיל את המטען ללא ידיעת המחבל

בימים האחרונים עלה החשש כי המחבל כלל לא ידע שהוא עומד להתפוצץ - וסייען הוא זה שהפעיל מרחוק את מטען הנפץ שנשא המחבל על גופו. אמצעי הלחימה שהיו עליו נבדקו גם כן על ידי גורמי המודיעין, בתקווה שאלו אולי יגלו עוד מידע שיעזור למצוא את המרצחים.

משטרת בולגריה הפיצה לכלל צוותי המלונות בבורגס ובאזור קלסתרון של אדם שחשוד שסייע למחבל, אך גורמים במדינה העריכו כי ייתכן והחוליה כבר יצאה מגבולות המדינה לטורקיה. בנוסף, בקרב צוותי המודיעין התחזקה ההערכה שמדובר באיש חיזבאללה.

באזורי התיירות במדינה ובמיוחד בנמל התעופה בבורגס, תוגברה האבטחה באמצעות שוטרים סמויים וגלויים זאת על מנת להחזיר את תחושת הביטחון. במדינה מקווים כי התיירים הישראלים לא יחששו להגיע למדינה בשל הפיגוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת