ברק: "דרוכים לקראת האולימפיאדה"

שר הביטחון התייחס לאיומים על מתקפת טרור אירנית בזמן המשחקים האולימפיים בלונדון בעת שקיבל את פניהם של המתגייסים החדשים שירות בגולני. "במזה"ת צריך להיות חזקים, הפעם זו המשמרת שלכם" , אמר ברק. צפו

המתגייסים הראשונים לצה"ל במחזור אוגוסט הגיעו הבוקר לבסיס הקליטה והמיון בתל השומר לקראת הפיכתם לחיילים. הראשונים הם המיועדים לחטיבת גולני, שנמנים עם כמעט 50% מהמתגייסים שמבקשים לשרת בחיל הרגלים.

שר הביטחון קיבל את פניהם של המתגייסים החדשים לגולני בברכת שירות נעים ודיבר על האתגרים שעומדים בפני מדינת ישראל בתקופה הקרובה, ובהם גם האולימפיאדה. "יש בהחלט ערנות מודיעינית ומבצעית", אמר ברק. "האולימפיאדות הן מקור שמושך באופן טבעי גם בלי התרעות קונקרטיות, וצריך להיות דרוך וערני".

"זו תקופה שאי אפשר לטעות לגביה, היא לא פשוטה", אמר ברק בתחילת דבריו לפני המתגייסים. "מספיק להביט סביבנו במזרח התיכון כדי להבין שלא הכל תלוי בנו. מסתכלים מה קורה במצרים ובסוריה, ולא בגלל שישראל הגיעה או לא הגיעה להסכם עם הפלסטינים".

"עם לא בוחר בשכנים שלו - ופה זה לא צפון אמריקה, זה מקום קשה שחזרנו אליו כדי להקים מדינה שיש להגן עליה", הוסיף שר הביטחון. "במזרח התיכון צריך להיות חזקים, כדי שהאחים הקטנים שלכם יוכלו ללמוד, כדי שהוריכם יוכלו לעבוד, וכדי שהחברים שלכם יוכלו לבלות וליהנות. הפעם זו המשמרת שלכם".

"יש לכם כאן את טובי המפקדים שיאמנו אתכם בעתיד. זה לא יהיה קל - לא פיזית ולא מנטלית. זו המדינה היחידה שבה הצעירים עושים דברים יותר מסוכנים מההורים שלהם", אמר ברק. "זו תקופה קשה ותובענית, אבל נהדרת בה אתם נכנסים אנשים צעירים ותצאו בוגרים ואחראים. אלה שיגיעו בהמשך מהצפון ומהדרום, יהיו החברים הכי טובים שלכם כל החיים".

יותר מ-72% מהמתגייסים מבקשים לשרת ביחידות קרביות 

ברק סיים את דבריו בברכה למתגייסים. "אני מאחל לכם שיהיה שירות מוצלח ונעים, ותשחזרו הביתה בריאים ובשלום אחרי שהמדינה תהיה חזקה ומוגנת יותר - שיהיה שירות מוצלח ונעים", אמר השר.

על רקע שאלת החלוקה בנטל הגיוס, הדגיש שר הביטחון כי המדינה צריכה לתת הטבות לאלה שמשרתים ומסכנים את עצמם. מנתוני צה"ל עולה שיותר מ-72% מהמתגייסים מבקשים לשרת ביחידות קרביות. בשבועות הקרובים יגויסו רבים גם ליחידות החילוץ וההצלה של פיקוד העורף בכוונה לתגבר את היחידות האלה.

בדבריו, התייחס ברק גם למערכת הפוליטית, וציין כי הוא לא צופה שינויים בתקופה הקרובה. "אני לא צופה בחירות השנה, אלא בשנה הבאה", אמר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת