חייל הותקף ע"י פלסטיני שרצה לגנוב את נשקו - ונמלט

פלסטיני ניסה לחטוף נשק מחייל מילואים שנסע ליד שבי שומרון. החייל הצליח להימלט לבסיס סמוך ודיווח על המקרה לרשויות הצבא. כוחות הביטחון פתחו בסריקות אחר החשוד. ההערכה: מדובר באירוע פלילי

החייל נמלט ולא נפצע, ארכיון (רויטרס)

כמעט ונפגע: פלסטיני ניסה לחטוף נשק מחייל מילואים ליד שבי שומרון, ללא הצלחה. האירוע התרחש לפנות ערב, בעת שהחייל נסע באזור היישוב.

מבדיקה ראשונית עולה כי החשוד ניסה לעצור את רכבו של החייל, ולחטוף ממנו את הנשק שנשא. למרבה המזל הצליח המילואימניק להימלט מהמקום, ולהגיע לבסיס צבאי שהנמצא סמוך לאזור בו הותקף. החייל דיווח על המקרה למפקדיו וכוחות הביטחון פתחו בסריקות אחר החשוד במקרה.

מדובר צה"ל נמסר כי החייל לא נפגע במהלך התקרית. גורמים צבאיים סיפרו לחדשות 2 באינטרנט כי ההערכה היא שמדובר באירוע פלילי.

השב"כ עצר חוליה שתכננה לחטוף חייל

לפני מספר ימים  הותר לפרסום כי השב"כ, בסיוע צה"ל והמשטרה הצליח לעצור בחודש שעבר חוליית טרור מהכפר חיזמא. חברי החולייה מואשמים שתכננו לחטוף חייל צה"ל כדי שיהיה ניתן להשתמש בו כקלף מיקוח לשחרור אסירים פלסטינים, שבראשם מנהיג ארגון החזית העממית אחמד סעדאת.

מחקירת הפרשה עולה כי שני חברי החולייה, שבראשה עמד רג'ב מוסא צלאח א-דין, עשתה מספר ניסיונות לבצוע פיגועי חטיפה של חיילים. על פי פרסום השב"כ החוליה תכננה לחטוף חייל, להחזיקו בבית מסתור או במערה באזור הכפר ולאחר מכן להעבירו, תמורת רווח כספי לקרובי אסירים פלסטינים בכירים.

מחקירתם של החשודים עולה כי החוליה תכננה את החטיפה לפרטיה ואף עשתה מספר ניסיונות להוציאה אל הפועל, אך ללא הצלחה. על פי התכנון, התכוונו השניים לעצור את רכבם ליד חייל, ותוך שימוש באלימות להכניסו לרכבם כשהם מכים אותו בצינור ברזל. בנוסף עולה, כי החוליה נערכה לקראת ביצוע הפיגועים באמצעות אחזקת אזיקונים לקשירת ידיו של החטוף, ושימוש בבד לכיסוי עיניו ופניו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת