תיעוד: "המזל"ט הישראלי" שיורט בשמי סוריה

הטלוויזיה הסורית דיווחה אמש כי כלי טיס ישראלי בלתי מאויש הופל סמוך לגבול. מקור צבאי סורי טוען כי מדובר במזל"ט מסוג "רוכב שמיים". בסרטון שהעלו הסורים לרשת נראה כלי הטיס המדובר עם כתוביות המוטבעות עליו בעברית. דובר צה"ל: "האירוע אינו מוכר"

מזל"ט ישראלי הופל בשמי קוניטרה? (רויטרס)

שבועיים אחרי התקיפה שיוחסה לחיל האוויר, כלי טיס ישראלי יורט בשמי סוריה? כלי תקשורת ערבים דיווחו אמש (ראשון) כי מל"ט ישראלי הופל בגזרת רמת הגולן. על פי הדיווח ברשת הטלוויזיה של חיזבאללה אל-מנאר ובטלוויזיה הסורית "כלי טיס לא מאויש של המשטר הציוני נפל מעל שמי קוניטרה, קרוב לגבול".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עוד הוסיפו כי על פי מקור צבאי סורי מדובר במזל"ט ישראלי מדגם "רוכב שמיים". מדובר צה"ל נמסר בתגובה לדיווחים כי "האירוע אינו מוכר".

במהלך השעות האחרונות הועלה לרשת סרטון, ובו נראה כלי הטיס שהופל לכאורה בשמי רמת הגולן. בתיעוד נראה המזל"ט המדובר כשעליו מוטבעות כתוביות בעברית.

החודש דווח כי מטוסי קרב ישראליים תקפו שני מתחמים צבאיים סמוך לבירה דמשק. לדיווח לא התקבל כל אישור מגורם ישראלי. מהדיווחים עלה כי אחד המתקנים שהותקף סמוך לנמל התעופה הבינלאומי בדמשק. במתקן זה מפתח הצבא הסורי נשק כימי וכן פיתוחים שונים בתחום הטילים. במקום נמצאים גם מחסנים גדולים של טילים ותחמושת. המטרה הזו הותקפה גם בחודש מאי 2013.

המטרה השנייה שהותקפה, כך על פי הדיווחים, היא מתחם צבאי באזור דימאס - סמוך לכביש ביירות-דמשק הישן. על פי עדויות שונות, לפחות עשרה הדי פיצוצים נשמעו במקום.

בתגובה לתקיפה הודיע צבא סוריה: "בתקיפה לאור היום פגע האויב הציוני אחר הצהריים בשני אזורים בטוחים בפאתי דמשק - דימאס ונמל התעופה הבינלאומי האזרחי של דמשק - תקיפה שגרמה לפגיעה ברכוש בחלק מהמתקנים".

אחת מהמטרות שהותקפה בסוריה (האופוזיציה הסורית)

לטענת הצבא הסורי, מטרת "מעשה התוקפנות הישיר של ישראל הייתה לסייע לטרוריסטים בסוריה. המטה הכללי של צבא סוריה מדגיש שתקיפה כמו זו לא תניא אותו מהמשך לחימתו בטרור על כל סוגיו, מנגנוניו וזרועותיו ברחבי אדמת המולדת".