השר ברק: נפילת משטרו של בשאר אסד קרובה מתמיד

שר הביטחון אהוד ברק עדיין לא יכול לחזות במדויק מתי ייפול שלטונו של אסד, אבל כבר נערך ליום שאחרי. "חיזבאללה ואירן יספגו מכה כבדה, אך ישנה סכנה שחיזבאללה ישים את ידו על מערכות נ"מ מתקדמות, טילים ארוכי טווח ונשק כימי", מזהיר ברק, "הנחיתי את צה"ל להיערך למצב בו נצטרך לשקול אופציה לתקוף"

על רקע הדיווחים לפיהם הביע בשאר אסד את נכונותו לרדת בהסכמה משלטונו, מעריך שר הביטחון ברק כי נפילת משטרו קרובה מתמיד. בריאיון מיוחד ל"אולפן שישי" אמר ברק: "המשטר חטף מהלומה אדירה מתחת לחגורה השבוע", אמר השר, "האנשים הכי קרובים לנשיא מתו נהרגו וכמובן שגם זה לא הסוף, מדובר בתחילת הסוף או בסוף של תחילת הנפילה".

בנוסף, טוען ברק שהפלת אסד תפגע באופן קשה גם במה שהוא כינה "ציר רדיקלי". "אירן וחיזבאללה הן היחידות שתומכות באסד". מאידך, ישנו חשש בישראל שהפלת המשטר תסייע לחיזבאללה לשים את ידה על מצבורי נשק מסוכנים. "יש בסוריה מערכות נ"מ מתקדמות, טילי קרקע-קרקע מתקדמים ואלמנטים של נשק כימי. הנחיתי את צה"ל להתכונן למצב שבו נצטרך לשקול אפשרות לבצע תקיפה", הוסיף.

"החיזבאללה עומד מאחורי הפיגוע בבורגס"

"הלב נחמץ היום", אומר השר ברק לאחר הלוויותיהם של חמשת נרצחי הפיגוע בבולגריה. "אנחנו נבדוק את האירוע שמאחוריו עומד החיזבאללה בסיוע לוגיסטי, מודיעיני ומבצעי. האירוע הזה שהתרחש כחלק משרשרת ניסיונות של פגיעה במוקדי תיירות ישראלים".

בנוסף, דחה שר הביטחון את הטענות של הבולגרים לגבי מחדל מודיעיני שגרם לפיגוע. "אין מדינה בעולם שמקיימת פעילות מודיעינית ענפה כמו ישראל", הצהיר ברק. "כאשר יש לנו מידע אנו משתפים. אם היה מידע כמו בקפריסין שמאפשר יירוט - היינו עושים את זה. גם ארגון המודיעין הטוב בעולם לא תמיד יודע הכל על כולם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת