כוחות הביטחון הבולגרים מנהלים מצוד אחרי סייען לפיגוע בבורגס

בשעות האחרונות הפיצה משטרת בולגריה קלסתרון של אדם שסייע ככל הנראה למחבל שפוצץ את עצמו בבולגריה וגרם למותם של חמישה ישראלים. במקביל מנהלים אנשי המוסד והשב"כ את המשך החקירה יחד עם מקביליהם הבולגרים. "בימים הקרובים התעלומה תיפתר", מבטיחים

התקדמות בחקירת פיגוע ההתאבדות בבורגס: בשעות אחר הצהריים הפיצה משטרת בולגריה קלסתרון של אדם נוסף, המבוקש לחקירה בחשד שסייע למחבל המתאבד שגרם למותם של חמישה ישראלים.

כוחות הביטחון הבולגרים מבקשים את עזרת הציבור באיתורו באזור בורגאס או החופים הסמוכים, כאשר על פי עדויות הוא נראה מספר ימים לפני הפיגוע משוחח עם תיירים הולנדים וטוען שאמו ממוצא הולנדי ואביו אירני.

היום הגיעו לבולגריה נציגי שב"כ, מוסד ומומחי חבלה, זאת במטרה לגלות מי עומד מאחורי הפיגוע. הנציגים הישראלים אמרו: "אנו מקווים שבתוך כמה ימים תיפתר התעלומה".

מוקדם יותר אישר בכיר אמריקני את טענת ישראל לפיה המחבל שביצע את הפיגוע בבולגריה היה חבר בתא של ארגון חיזבאללה בבולגריה, כך פורסם בעיתון הניו יורק טיימס. הבכיר אומר כי הערכת המודיעין האמריקני העדכנית היא שהמחבל פעל תחת הנחיות לפגוע ביעד ישראל לכשתהיה לו ההזדמנות. ההנחיות ניתנו לחיזבאללה על ידי אירן, לפי הדיווח.

על פי המקור המתקפות היו תגובה לחיסול מדעני הגרעין של אירן, חיסולים שנעשים לטענת השלטונות בטהרן על ידי המוסד הישראלי. המקור האמריקני סירב להזדהות בטענה שהחקירה עדיין נמצאת בעיצומה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת