ברק: הפיגוע בבורגס - תקלה מודיעינית

בסיור שקיים ברמת הגולן אמר שר הביטחון כי אירוע הטרור בבולגריה נגרם בשל היעדר מידע מודיעיני במערכת הביטחון. עם זאת, הוא הבהיר כי "לא מדובר ברשלנות" וכי "ישראל שרויה במאבק מתמשך"

שר הביטחון ברק מודה בתקלה (חדשות 2)

האם תלונות רשויות הביטחון בבולגריה מוצדקות גם בעיני שר הביטחון? בשיחה עם "מעריב" התייחס אהוד ברק לפיגוע בבורגס ואמר כי זה נגרם בעקבות "תקלה מודיעינית" והיעדר מידע מוקדם על הכוונה להוציא לפועל מתקפת טרור נגד תיירים ישראלים במקום.

עם זאת, הוא הבהיר כי לא רשלנות גרמה למחסור במידע. "הפיגוע התרחש לאחר תקופה ארוכה במיוחד שבה הצליחה מערכת הביטחון לסכל עשרות פעולות טרור נגד ישראלים", אמר ברק - והדגיש: "חשוב שגם אנחנו נפיק את הלקחים".

בסיור שקיים אתמול ברמת הגולן הוסיף ברק כי "מסוכן יותר להיות ישראלי מאשר שוודי או נורווגי, זה ברור. אבל אני חושב שאסור להפסיק את החיים. אנחנו במאבק מתמשך. בעבר היו אלה תאילנד, אזרבייג'אן, גיאורגיה והודו - ואף בשבוע שעבר הייתה התרעה על קפריסין".

שר הביטחון התייחס גם לגורמי האבטחה שהיו יכולים להוות פירצה לביצוע הפיגוע. "צריך לציין שגופי המודיעין עובדים קשה מאוד, אך לפעמים הצד השני מצליח להוציא לפועל את תכניותיו, לצערנו. זה חלק מהמציאות שלנו". בהמשך ציין ברק, כי על הישראלים להמשיך ולטייל. "תמיד ישנן סכנות, אך אין זה אומר שצריך לעצור את החיים".

כשנשאל שר הביטחון מי לדעתו עומד מאחורי מתקפת הטרור, השיב ברק כי "להערכתי, ארגון חיזבאללה, שפעם אחר פעם נמצא בתמונות מסוג זו, הוא זה שתכנן והוציא לפועל את הפיגוע - במימונה של אירן".

פיגוע בבורגס - סיקור מיוחד:

פורסמו שמות הנרצחים בבולגריה

גילתה שהיא בהיריון ונהרגה בפיגוע

2 חברי הילדות נהרגו, השלישי נפצע

אמיר ואיציק נהרגו, נשותיהם נפצעו

דיווח: המחבל - איש אל-קעידה

כך נראית התעודה המזויפת של המחבל

רה"מ: "נרדוף המפגעים, נגבה מהם מחיר"

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת