שלב אחר שלב: כך בוצע הפיגוע בבורגס

המחבל שביצע את פיגוע התופת בבורגס המתין זמן רב באולם הטיסות הנכנסות לזו שתגיע מישראל. חזותו לא עוררה חשד, וכשהבחין שהנוסעים הישראלים כבר עלו לאוטובוס - רץ, נצמד לדלתו האחורית ואז אירע הפיצוץ. 10 ק"ג חומר נפץ גרמו למותם של 5 הישראלים ושל הנהג. כך אירע הפיגוע - שלב אחר שלב

שניות לאחר הפיצוץ בנמל התעופה בבורגס. האוטובוס מתחיל לבעור, גופות ופצועים מוטלים בכל עבר. אנשים מסתובבים המומים, כשאחד הישראלים מצלם את העוברים והשבים באמצעות הטלפון החכם: את חוסר האונים, את השוטרים הבולגרים שעומדים בצד ואת התיירים הישראלים שנמלטים כשהלהבות מתגברות.

אדם אחד מתועד מנסה לכבות את האש עם מטף כיבוי - אבל זה כמעט אבוד מראש. גם הזעקה לאמבולנסים מתועדת, וגם הדקות הארוכות שעוברות עד הגעת כוחות הכיבוי וההצלה.

כלי התקשורת הבולגריים פרסמו היום את תמונותיו של המחבל, דקות בודדות לפני ביצוע הפיגוע. הוא משוטט באולם הטיסות הנכנסות ממתין לנחיתת המטוס הישראלי - ואז הוא יוצא לעברם. כשהוא מבחין שהנוסעים כבר עלו לאוטובוס, הוא פותח בריצה ונצמד לדלת האחורית. אז התפוצץ המטען. על פי ההערכה, הוא הורכב מיותר מ-10 קילוגרמים.

חשש: בולגריה אינה יעד הטרור האחרון

חקירת הפיגוע נמשכת. המחבל הגיע לבולגריה לפני כשבוע ימים, והתיעוד ברישום הבולגרי מצביע על כך שהוא נשא תעודות אמריקניות מזויפות. גם החזות שלו לא הייתה מחשידה - אף אחד פשוט לא שם אליו לב.

למרות הרגישות, הכוננות, הסיכולים במדינות אירופאיות אחרות - נראה שכאן מישהו לא דאג לשיפור ועיבוי של אבטחה. המשטרה לא הצליחה להרתיע את המפגע. הכוננות נמשכת גם במספר מדינות במזרח אירופה.

המודיעין הישראלי והבולגרי מנסים כעת להגיע למשלחים העומדים מאחורי הפיגוע, כשההבנה היא שאירן וחיזבאללה פעלו כאן במשותף. אחרי שורת סיכולים - הפעם הם הצליחו. החשש במערכת הביטחון הוא שאנו בפני גל של פיגועים וכי בולגריה אינה המדינה האחרונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

פיגוע בבורגס - סיקור מיוחד:

פורסמו שמות הנרצחים בבולגריה

גילתה שהיא בהיריון ונהרגה בפיגוע

2 חברי הילדות נהרגו, השלישי נפצע

אמיר ואיציק נהרגו, נשותיהם נפצעו

דיווח: המחבל - איש אל-קעידה

כך נראית התעודה המזויפת של המחבל

רה"מ: "נרדוף המפגעים, נגבה מהם מחיר"