דיווח: המחבל שביצע את הפיגוע - מ"אל-קעידה"

כלי תקשורת בבולגריה מדווחים כי מהדי מוחמד רזאלי, פעיל ארגון הטרור שהיה עצור בעבר בבית הכלא בגוונטאנמו ושוחרר, הוא שביצע את פיגוע התופת אתמול בבורגס. רזאלי, אזרח שוודי ממוצא אלג'יראי-פיני, פעל גם בסעודיה ובפקיסטן - נעצר ונכלא בעבר. לדיווחים אין כל אימות ממקורות אחרים

האם לא אירן וחיזבאללה - כי אם דווקא ארגון "אל-קעידה", הוא שביצע את פיגוע התופת בבורגס? על פי כלי תקשורת בבולגריה, מבצע הפיגוע הוא לא אחר מאשר מהדי מוחמד רזאלי, פעיל "אל-קעידה" שהיה עצור בעבר בבית הכלא בגוונטאנמו - ושוחרר.

על פי הדיווחים, רזאלי הוא אזרח שוודי ממוצא אלג'יראי-פיני. בין 2002-2004 הוא הוחזק במתקן הכליאה בגוונטנאמו בקובה לאחר שנעצר בחשד למעורבות בארגון "אל-קעידה" ותכנון פיגועים נגד מטרות מערביות. הוא הטיף במוסדות דתיים בבריטניה, ולמד וצבר ניסיון מבצעי גם בסעודיה, אפגניסטן ופקיסטן. עם זאת, בשלב זה אין אימות לדיווחים בבולגריה מכל גורם אחר.

עוד דווח הערב בכלי התקשורת הבולגריים כי בניגוד לדיווחים הקודמים - המחבל שביצע את הפיגוע הגיע באמצעות מונית לנמל התעופה. המוניות הנכנסות לנמל התעופה בבורגס אינן עוברות בידוק ביטחוני - וכאן המחדל שגרם לפיגוע.

נתניהו: "נרדוף את המפגעים, נגבה מהם מחיר"

בינתיים, בישראל נראה כי ידוע באופן נחרץ מי האחראים לפיגוע בבורגס. ראש הממשלה בנימין נתניהו כינס הערב תדרוך עיתונאים מיוחד בו הוא התייחס לפיגוע הרצח והאשים את הרפובליקה האסלאמית וחיזבאללה במעשה.

"מזה למעלה משנה מנהלת אירן יחד עם בת חסותה חיזבאללה מסע טרור עולמי", אמר נתניהו. "מסע טרור זה חוצה גבולות ויבשות. הפיגוע אתמול בבולגריה בוצע על ידי חיזבאללה, הזרוע הארוכה של אירן. הגיע הזמן שכל המדינות שיודעות את האמת, ולא רק ישראל, יאמרו את האמת בצורה ברורה: אירן היא שעומדת מאחורי פיגועי הטרור, אירן היא יצואנית הטרור מספר אחת בעולם".

"נמשיך לרדוף אחר המפגעים ולגבות מחיר כבד משולחיהם", הבטיח נתניהו. "ישראל חזקה. נמשיך להיאבק בטרור האירני, הוא לא יכניע אותנו. נפעל נגדו בעוצמה רבה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

פיגוע בבורגס - סיקור מיוחד:

פורסמו שמות הנרצחים בבולגריה

גילתה שהיא בהיריון ונהרגה בפיגוע

2 חברי הילדות נהרגו, השלישי נפצע

אמיר ואיציק נהרגו, נשותיהם נפצעו

שלב אחר שלב: כך בוצע הפיגוע

כך נראית התעודה המזויפת של המחבל

רה"מ: "נרדוף המפגעים, נגבה מהם מחיר"