השגריר בבולגריה משיב על הטענות: "אם ישראל היה מידע - הייתי יודע"

בריאיון מבורגס דחה שאול כמיסה את טענות הרשויות בסופיה שלפיהן לא התקבל מודיעין קונקרטי על האפשרות לבצע פיגוע נגד תיירים מישראל. השר ישי על האופן שבו תגיב ישראל על פעולת הטרור: "אלו נושאים שהשתיקה יפה להם"

חקירת הפיגוע בבורגס נמשכת, על רקע האחריות הישירה שהטיל אחר הצהריים ראש הממשלה בנימין נתניהו לביצוע פעולת הטרור על אירן וחיזבאללה. בריאיון ל"מהדורה ראשונה" עם לילך סונין דחה השגריר בבולגריה שאול כמיסה את התלונות בסופיה על כך שבמוסד לא העבירו לשירותי הביטחון של ארצו מידע מודיעיני על הכוונה לפגוע בתיירים מישראל במדינה.

"חקירת האירוע מתבצעת באופן אינטנסיבי על ידי מז"פ, זק"א וכוחות ישראלים ובולגרים", אמר כמיסה. "בסוף החקירה יהיו תוצאות ברורות שיוכלו לאפיין את הפיגוע ולגלות מה היה הכיוון שממנו הגיע המחבל. אנחנו, בשגרירות, לא קיבלנו מידע קונקרטי ומדויק על הפיגוע. אני מאמין ומשוכנע במערכת הביטחון ובמשרד החוץ, שבמידה שהיה בידיהם מידע מדויק - הוא היה מובא לידיעתי".

באשר לטענות נפגעי הפיגוע, שהאשימו את כוחות ההצלה המקומיים בפעולה מאוחרת ואיטית, אמר כמיסה: "הציבור צריך להבין שמדובר בעיר שנמצאת בקצה המזרחי של בולגריה, במרחק רב מהבירה סופיה. קיבלתי את הדיווחים על הפיגוע ממש בדקות הראשונות של ההתרחשות והטיפול החל באופן מיידי בחדר המצב, במשרד החוץ ובשגרירות כאן. הצוות הוזעק לשגרירות - ומאותו הרגע, אנו עובדים מסביב לשעון".

ישי: "הבולגרים עושים את המרב"

לסוגייה נדרש אחר הצהריים שר החוץ, אלי ישי. בריאיון לחדשות 2 הוא אמר: "הבולגרים עושים את המרב. טענות הישראלים מחייבות בדיקה ובירור בכל הקשור לנושאי הביטחון, איך זה קרה ומה קרה שם בדיוק. אין ספק שזוהי טרגדיה נוראית. אני רוצה להשתתף בצער המשפחות ולאחל החלמה לפצועים".

באשר לאופן שבו תגיב ישראל על פעולת הטרור אמר ישי כי "אלו נושאים שיפה להם השתיקה. הדברים הללו מתבצעים בשקט ובעבודה יסודית מאוד".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת