נתניהו על הפיגוע בבורגס: "נרדוף המפגעים, נגבה מהם מחיר"

רה"מ נתניהו כינס אחר הצהריים תדרוך עיתונאים מיוחד שבו הטיל אשמה ישירה על אירן ועל חיזבאללה כמבצעות הפיגוע בבורגס. את הרפובליקה האיסלאמית הגדיר: "יצואנית הטרור הגדולה בתבל" וקרא לעולם לפעול נגדה

ראש הממשלה בנימין נתניהו כינס הערב תדרוך עיתונאים מיוחד בו הוא התייחס לפיגוע הרצח, אתמול בבורגרס, בולגריה. את תדרוך העיתונאים העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

נתניהו פתח בתנחומים למשפחות ההרוגים ואיחל החלמה לפצועים. בנוסף, הודה לממשלת בולגריה ולסיוע הבולגרי "מציל החיים", לדבריו. "דווקא ברגעים קשים אלה, נבחנת הידידות בין המדינות, ובולגריה היא מדינת אמת של מדינת ישראל", אמר נתניהו.

"אני מאמין שאין דבר שחושף יותר את פרצופם האמיתי של אויבנו, מאשר מעשי הטרור של אויבנו", אמר ראש הממשלה. "הם פוגעים ורוצחים באזרחים חפים מפשע, במשפחות, בצעירים, בילדים - אנשים שיצאו לחופשת קיץ תמימה ושכל חטאם הוא היותם ישראלים ויהודים".

"מזה למעלה משנה מנהלת אירן יחד עם בת חסותה חיזבאללה מסע טרור עולמי", אמר נתניהו. "מסע טרור זה חוצה גבולות ויבשות. היו פיגועי טרור, ניסיונות לפיגועי טרור והנחת תשתית לטרור באסיה, באירופה, באפריקה, בצפון אמריקה ובדרום אמריקה. בין המדינות שבהן פעלו אירן ובת חסותה החיזבאללה היו הודו, תאילנד, קניה, אזרבייג'ן, טורקיה, גיאורגיה, יוון, דרום אפריקה, קפריסין וכן ארצות הברית, שם ניסתה אירן להתנקש בשגריר הסעודי".

"נמשיך להיאבק בטרור האירני"

"הפיגוע אתמול בבולגריה בוצע על ידי חיזבאללה, הזרוע הארוכה של אירן", הדגיש ראש הממשלה. "בחלק מהמדינות שציינתי נעצרו טרוריסטים. העצורים הללו היו אנשי חיזבאללה ואירן. חלקם נתפסו בזמן מעשה, חלקם לפני מעשה וכשברשותם אמצעי לחימה וחומרי נפץ, וחלקם נתפסו כשיש להם תשתיות טרור לפיגועים בעתיד. הגיע הזמן שכל המדינות שיודעות את האמת, ולא רק ישראל, יאמרו את האמת בצורה ברורה: אירן היא שעומדת מאחורי פיגועי הטרור, אירן היא יצואנית הטרור מספר אחת בעולם".

"נמשיך לרדוף אחר המפגעים ולגבות מחיר כבד משולחיהם", הבטיח נתניהו. "ישראל חזקה. נמשיך להיאבק בטרור האירני, הוא לא יכניע אותנו. נפעל נגדו בעוצמה רבה".

פצועי הפיגוע נחתו בישראל - ופונו לבתי החולים

בשעות הצהריים נחתו בישראל 33 פצועי הפיגוע אתמול בבורגס. עשרות אמבולנסים שחיכו כבר מהבוקר בנתב"ג, פיזרו את הפצועים לבתי החולים ברחבי הארץ: 11 פצועים הועברו לבית החולים סורוקה בבאר שבע, שניים לביה"ח וולפסון, שבעה לבית החולים העמק בעפולה, שניים לאיכלוב בתל אביב, אחד לרמב"ם בחיפה, אחד לנהריה, שניים לביה"ח אסף הרופא בראשון לציון, אחד לקפלן ברחובות, אחד לביה"ח ברזילי באשקלון ושישה נוספים לבית החולים לניאדו בנתניה.   

בין הפצועים שנחתו ישנו פצוע אחד במצב קשה, אך הוא בהכרה. 12 פצועים הועברו במצב שכיבה, מצבם של השאר מוגדר קל-בינוני. בבית החולים בסופיה בירת בולגריה עדיין מאושפזים שני ישראלים שנפגעו קשה ומצבם לא מאפשר את הטסתם לארץ בשלב זה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

פיגוע בבורגס - סיקור מיוחד:

פיגוע טרור נגד ישראלים בבורגס

רה"מ על הפיגוע: "הסימנים מובילים לאירן"

נשיא בולגריה: "המוסד לא התריע"

אחרי הפיגוע: "חוששים לצאת מהמלון"

בולגריה: "מחבל מתאבד ביצע את הפיגוע"

נוסעת: "היה פיצוץ והמון הרוגים"

פספס את הטיסה לבורגוס - וניצל