33 פצועי הפיגוע בבורגס נחתו בישראל והועברו לבתי החולים

מטוס קרנף של חיל האוויר נחת בנמל התעופה בן גוריון ועליו 33 פצועים. אחד הפצועים במצב קשה אך בהכרה, השאר במצב בינוני-קל. אמבולנסים של מד"א מפנים אותם לבתי החולים ברחבי הארץ לפי חומרת פציעתם ומקום מגוריהם. קצין רפואה ראשי: "מצב הפצועים טוב ממה שחשבנו"

הפצועים מפיגוע הטרור בבורגס נחתו בישראל: מטוס קרנף של צה"ל נחת בנמל התעופה בן גוריון ועליו 33 פצועים המלווים באנשי חיל הרפואה. כ-20 שעות לאחר הפיגוע, פינו צוותי מד"א את פצועי הפיגוע לבתי החולים בישראל.

34 אמבולנסים חיכו כבר מהבוקר בנתב"ג ויפזרו את הפצועים לבתי החולים ברחבי הארץ: 11 פצועים יועברו לבית החולים סורוקה בבאר שבע, שניים לביה"ח וולפסון, 7 לבית החולים העמק בעפולה, 2 לאיכלוב בתל אביב, אחד לרמב"ם בחיפה, אחד לנהריה, 2 לביה"ח אסף הרופא בראשון לציון, אחד לקפלן ברחובות, אחד לביה"ח ברזילי באשקלון ושישה נוספים לבית החולים לניאדו בנתניה.   

בין הפצועים שנחתו ישנו פצוע אחד במצב קשה, אך הוא בהכרה. 12 פצועים הועברו במצב שכיבה, מצבם של השאר מוגדר קל-בינוני. בבית החולים בסופיה בירת בולגריה עדיין מאושפזים שני ישראלים שנפגעו קשה ומצבם לא מאפשר את הטסתם לארץ בשלב זה.

תת-אלוף ד"ר איציק קרייס קצין רפואה ראשי בצה"ל אמר לאחר הנחיתה בנתב"ג כי המבצע של כוחות הרפואה והחילוץ לא תם. "הייתי על המטוס, הפצועים במצב טוב יותר משחשבנו - רובם פצועים קל, יש כמה פצועים קשה, אחד קשה מאוד". קצין רפואה הראשי הוסיף כי כעת מתבצע פינוי של הפצועים לבתי החולים בארץ על פי חומרת פציעתם ומקום מגוריהם. 

תא"ל קרייס הוסיף כי חברי משלחת הסיוע הנמצאים כעת בבורגאס, פועלים בשיתוף פעולה עם בתי החולים בסופיה בכדי לקבל החלטה בנוגע להטסתם ארצה של 3 פצועים קשה המאושפזים עדין בבית החולים בסופיה. "הבולגרים טיפלו בפצועים בצורה טובה מאד ואפילו הצילו את חייהם, אך ההחלטה על הטסתם ארצה היא מורכבת ותתקבל ככל הנראה בשעות הערב", הסביר קרייס.

אל בית החולים שבבורגס הגיעו לפנות בוקר נציגי מד"א, זק"א וצה"ל, שהובילו לאחר מכן את פצועי הפיגוע באמצעות שיירת אמבולנסים - אל מטוסי ההרקולס של חיל האוויר שהמתינו להם בנמל התעופה שבעיר הקיט - ומשם המריאו לארץ.

בנמל התעופה בן גוריון המתינו 34 אמבולנסים של מד"א בכדי להעניק טיפול רפואי ראשוני לפצועים עם ירידתם מן המטוס. האמבולנסים צפויים לפנות את הפצועים לבתי החולים ברחבי הארץ.

 
התייעצויות ביטחוניות בעקבות הפיגוע

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח הבוקר עם מנהל המרכז הרפואי איכילוב פרופסור גבי ברבש הנמצא בבולגריה. פרופסור ברבש עדכן את ראש הממשלה בכך ששלושה פצועים קשה מהפיגוע הוטסו לבית החולים בסופיה ויישארו לקבלת טיפול שם. בנוסף עדכן פרופסור ברבש כי בבורגס נרתמו רבים לתרום דם לפצועי הפיגוע.

נתניהו הודה לפרופסור ברבש על ההתארגנות המהירה וביקש למסור את תודתו לכל אנשי הצוות. ראש הממשלה ממשיך לקיים לאורך כל היום התייעצויות ביטחוניות בעקבות הפיגוע בבורגס וההתפתחויות בסוריה.

פיגוע בבורגס - סיקור מיוחד:

פורסמו שמות הנרצחים בבולגריה

גילתה שהיא בהיריון ונהרגה בפיגוע

2 חברי הילדות נהרגו, השלישי נפצע

אמיר ואיציק נהרגו, נשותיהם נפצעו

שלב אחר שלב: כך בוצע הפיגוע

דיווח: המחבל - איש אל-קעידה

כך נראית התעודה המזויפת של המחבל

רה"מ: "נרדוף המפגעים, נגבה מהם מחיר"

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת