33 פצועים המריאו מבורגס לישראל במטוס קרנף של צה"ל

בסמוך לשעה 11:30 המריא מטוס קרנף של חיל האוויר מבורגס לישראל כשעליו 33 פצועים. המטוס צפוי לנחות בנתב"ג בצהריים ומשם יועברו הפצועים לבתי החולים. בהמשך היום יגיע מטוס עם גופות הנספים לישראל

הפצועים מפיגוע הטרור בבורגס בדרך לישראל: מטוס קרנף של חיל האוויר המריא בסמוך לשעה 11:30 מבורגס ועליו 33 פצועים שמלווים ברופאים של חיל הרפואה. המטוס צפוי לנחות בצהריים בנמל התעופה בן גוריון, ומשם יועברו כל הפצועים לבתי החולים בארץ.

סגן קצין הרפואה הראשי בצה"ל, ד"ר דודו דגן יצא מבורגס לעיר סופיה כדי לבצע הערכת מצב רפואית, ולהיערך להעברת פצוע קשה מסופיה לישראל. בהמשך היום, צפוי מטוס נוסף של חיל האוויר להביא לישראל את ארונות הנספים בפיגוע.

ד"ר תת אלוף איציק קרייס, קצין רפואה ראשי שנמצא בבורגס, סיפר על מבצע הבאת הפצועים. "32 מהפצועים כבר עלו על מטוס בדרכם לישראל, כששניים נוספים שהועברו לבית החולים בסופיה יישארו לטיפול רפואי כיוון שמצבם קשה", אמר קרייס בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט.

אל בית החולים שבבורגס הגיעו נציגי מד"א, זק"א וצה"ל, שהובילו בשעות הבוקר את 34 פצועי הפיגוע באמצעות שיירת אמבולנסים - אל מטוסי ההרקולס של חיל האוויר שהמתינו להם בנמל התעופה שבעיר הקיט - ומשם הם צפויים להמריא לארץ. נמסר, כי מצבו של אחד הפצועים קשה, אך מצבו מאפשר את הטסתו לארץ. שאר הפצועים במצב קל-בינוני.

בנמל התעופה שבבורגס נחתו הבוקר שני מטוסי הרקולס ועליהם ציוד רפואי, במטרה לטפל בפצועים לאחר שיועברו לחזקה ישראלית. בבתי החולים בבולגריה נמצאים גורמים מחיל הרפואה, שמסרו שלאחר שיוענק לפצועים טיפול רפואי - הם צפויים להמריא בחזרה לישראל.

התייעצויות ביטחוניות בעקבות הפיגוע

ראש הממשלה בנימין נתניהו שוחח הבוקר עם מנהל המרכז הרפואי איכילוב פרופסור גבי ברבש הנמצא בבולגריה.

פרופסור ברבש עדכן את ראש הממשלה בכך ששלושה פצועים קשה מהפיגוע הוטסו לבית החולים בסופיה. בנוסף עדכן פרופסור ברבש כי בבורגס נרתמו רבים לתרום דם לפצועי הפיגוע.

נתניהו הודה לפרופסור ברבש על ההתארגנות המהירה וביקש למסור את תודתו לכל אנשי הצוות. ראש הממשלה ממשיך לקיים לאורך כל היום התייעצויות ביטחוניות בעקבות הפיגוע בבורגס וההתפתחויות בסוריה.

פיגוע בבורגס - סיקור מיוחד:

פיגוע טרור נגד ישראלים בבורגס

רה"מ על הפיגוע: "הסימנים מובילים לאירן"

"מטען גרם לפיצוץ באוטובוס"

נשיא בולגריה: "המוסד לא התריע"

אחרי הפיגוע: "חוששים לצאת מהמלון"

בולגריה: "מחבל מתאבד ביצע את הפיגוע"

נוסעת: "היה פיצוץ והמון הרוגים"

פספס את הטיסה לבורגוס - וניצל

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת