רמת הגולן: פצמ"רים נחתו בקרבת שר הביטחון ברק

כמעט יממה אחרי מתקפת הטרור שאירעה בעיירת הקיט בורגס שבבולגריה, ולאחר הפיגוע שהביא למותם של שלושה בכירים במשטר אסד, קיבל שר הביטחון סקירה ביטחונית ברמת הגולן, שבמהלכה נשמעו הדי פיצוצים כחצי קילומטר מהמקום שבו עמד

לאחר שאמש קיים הרמטכ"ל בני גנץ הערכת מצב מיוחדת, בעקבות הפיגוע שאירע בדמשק, ובו נהרגו שלושה בכירים במשטרו של הנשיא בשאר אסד, עלה שר הביטחון אהוד ברק לאזור רמת הגולן כדי לקבל סקירה ביטחונית - שבמהלכה התפוצצו פצצות מרגמה כחצי קילומטר בלבד מהמקום שבו עמד.

בזמן שצפה שר הביטחון על הנעשה בגבול הסורי, נשמעו לפתע בחוזקה הדי פיצוצים, שלאחר בדיקה קצרה התברר כי מדובר בפצצות מרגמה שנורו באזור ג'ובטה אל-חשב שבגולן הסורי. במהלך הסקירה הביטחונית אמר השר ברק כי "צה"ל עוקב אחרי זליגת הנשק ממחסני הצבא הסורי לידי גורמים שונים, וכן נערך ליום שאחרי נפילת משטר אסד".

ההערכה בקרב גורמי הביטחון היא שלאחר נפילתו של אסד, עלולים פליטים רבים לנוס לעבר רמת הגולן ולבקש מקלט מדיני בשטח ישראל.

"מסוכן, אבל צריך להמשיך לחיות"

שר הביטחון אהוד ברק התייחס הבוקר בריאיון לגלי צה"ל גם לפיגוע הרצחני שאירע אמש בעיירת הקיט בורגס שבבולגריה, שבמסגרתו נהרגו 8 בני אדם, שישה מהם אזרחים ישראלים ועוד עשרות נפצעו. בדבריו הפנה ברק אצבע מאשימה לעבר ארגון חיזבאללה, שביצע את הפיגוע בחסות אירנית, לדבריו.

"מסוכן יותר להיות ישראלי מאשר שוודי או נורווגי, זה ברור. אבל אני חושב שאסור להפסיק את החיים, גם אחרי האירוע הקשה הזה. זו בדיוק המטרה של ארגוני הטרור", ציין ברק והוסיף: "אנחנו במאבק מתמשך. בעבר היו אלה תאילנד, אזרבייג'אן, גיאורגיה והודו - ואף בשבוע שעבר הייתה התרעה על קפריסין".

שר הביטחון התייחס בריאיון גם לגורמי האבטחה שהיו יכולים להוות פירצה לביצוע הפיגוע. "לא מדובר ברשלנות. צריך לציין שגופי המודיעין עובדים קשה מאוד, אך לפעמים הצד השני מצליח להוציא לפועל את תכניותיו, לצערנו. זה חלק מהמציאות שלנו". בהמשך ציין ברק, כי על הישראלים להמשיך ולטייל. "תמיד ישנן סכנות, אך אין זה אומר שצריך לעצור את החיים".

כשנשאל שר הביטחון מי לדעתו עומד מאחורי מתקפת הטרור, השיב ברק כי "להערכתי, ארגון חיזבאללה, שפעם אחר פעם נמצא בתמונות מסוג זו, הוא זה שתכנן והוציא לפועל את הפיגוע  - במימונה של אירן".

פיגוע טרור נגד ישראלים בבורגס

רה"מ על הפיגוע: "הסימנים מובילים לאירן"

"מטען גרם לפיצוץ באוטובוס"

נשיא בולגריה: "המוסד לא התריע"

אחרי הפיגוע: "חוששים לצאת מהמלון"

בולגריה: "מחבל מתאבד ביצע את הפיגוע"

נוסעת: "היה פיצוץ והמון הרוגים"

פספס את הטיסה לבורגוס - וניצל

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת