בולגריה: החל מבצע החזרת הפצועים לארץ

שיירת אמבולנסים מובילה בשעה זו את פצועי הפיגוע הקטלני בבורגס אל שדה התעופה, משם ימריאו בהמשך הבוקר שני מטוסי הרקולס של חיל האוויר, ועליהם ציוד רפואי רב, שנחתו בבורגס לפנות בוקר. בין הפצועים הישראלים ישנו אחד שנפגע קשה, אך מצבו מאפשר את הטסתו ארצה

בבוקר שאחרי הפיגוע הרצחני שאירע בעיר הנופש בורגס שבבולגריה, החלו צוותי ההצלה הישראליים שהגיעו למקום לפנות את הפצועים שפונו אמש לבתי החולים במדינה - לנמל התעופה, בדרכם חזרה לארץ.

לאחר מתקפת הטרור הרצחנית שגבתה את חייהם של שמונה בני אדם, ביניהם חמישה ישראלים, והביאה לפציעתם של עשרות נוספים - החל מבצע הבאת הנפגעים לארץ, בניהולו של משרד החוץ, שבסופו הם צפויים להגיע בשעות הצהריים לישראל.

ד"ר אלוף איציק קרייס, קצין רפואה ראשי שנמצא בבורגס, סיפר על מבצע הבאת הפצועים. "32 מהפצועים כבר עלו על מטוס בדרכם לישראל, כששניים נוספים שהועברו לבית החולים בסופיה יישארו לטיפול רפואי כיוון שמצבם קשה", אמר קרייס בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט.

אל בית החולים שבבורגס הגיעו נציגי מד"א, זק"א וצה"ל, שהובילו בשעות הבוקר את 34 פצועי הפיגוע באמצעות שיירת אמבולנסים - אל מטוסי ההרקולס של חיל האוויר שהמתינו להם בנמל התעופה שבעיר הקיט - ומשם הם צפויים להמריא לארץ. נמסר, כי מצבו של אחד הפצועים קשה, אך מצבו מאפשר את הטסתו לארץ. שאר הפצועים במצב קל-בינוני.

הרקולס של חיל האוויר יחזיר את הפצועים (חדשות 2)

בנמל התעופה שבבורגס נחתו הבוקר שני מטוסי הרקולס ועליהם ציוד רפואי, במטרה לטפל בפצועים לאחר שיועברו לחזקה ישראלית. בבתי החולים בבולגריה נמצאים גורמים מחיל הרפואה, שמסרו שלאחר שיוענק לפצועים טיפול רפואי - הם צפויים להמריא בחזרה לישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת