נתניהו: "הפיגוע בבולגריה - מתקפת טרור אירנית"

ראש הממשלה בנימין נתניהו מקיים התייעצויות ביטחוניות בעקבות הפיגוע הרצחני בבולגריה בו נהרגו לפחות 7 בני אדם. "כל הסימנים מובילים לאירן", אומר נתניהו ומוסיף: "ישראל תגיב בעוצמה לטרור האירני"

ראש הממשלה בנימין נתניהו מקיים התייעצויות ביטחוניות בעקבות פיגוע הטרור הקטלני בבולגריה, שבו נהרגו לפחות 7 בני אדם וכ-20 נפצעו. "כל הסימנים מובילים לאירן", אמר ראש הממשלה. "רק בחודשים האחרונים ראינו את הניסיונות של אירן לפגוע בישראלים בתאילנד, הודו, גאורגיה, קניה, קפריסין ועוד".

נתניהו ציין כי הפיגוע בבורגס מתרחש 18 שנים בדיוק אחרי פיגוע התופת בבניין הקהילה היהודית בארגנטינה, אז, מחבל של חיזבאללה ביצע את הפיגוע וגרם למותם של 85 בני אדם.

"הטרור האירני הרצחני ממשיך לפגוע באנשים חפים מפשע", הוסיף ראש הממשלה. "זוהי מתקפת טרור אירנית שמתפשטת בעולם כולו. ישראל תגיב בעוצמה לטרור האירני".

גם שר הביטחון אהוד ברק הגיב לאירוע הטרור: הפיגוע הזה חמור מאוד. אנו במערכת הביטחון עוקבים מזה זמן רב אחרי כוונותיהם של חמאס, חיבאללה וכוחות אירנים לבצע פיגועים ברחבי העולם. זהו מאבק ארוך אבל נפעל בכל כוחנו כדי להגיע אל מבצעי הפיגוע ושולחיהם".

 שינויים בטיסות בנתב"ג

על פי עדי ראייה, נשמע פיצוץ עז בשלושה אוטובוסים דקות לאחר שעזבו את הנמל. הנפגעים נחתו בבורגס הערב בשעה 16:50, לאחר שטסו מת"א עם חברת "בורגאס אייר".

לאחר הפיגוע התקיימה הערכת מצב בנמל התעופה בן-גוריון, במהלכה הוחלט על שינויים וביטולים בטיסות נוספות לאירופה. בנתב"ג מבקשים כי כל הנוסעים שהיו אמורים להמריא הלילה לאירופה להתעדכן בשינויים. נחום תמיר שטיסתו לבנגקוק נדחתה סיפר: "בגלל המקרה בבורגאס ישנם שינויים, אבל חבר שלי שהיה אמור לטוס לבולגריה מחר ביטל את טיסתו - הכי בטוח כאן בארץ".

שר החוץ הבולגרי ניקולאי מלדנוב שוחח עם שר החוץ אביגדור ליברמן, ועדכן אותו שהוא בדרכו לאירוע והבטיח למסור לו פרטים נוספים כאשר יגיע למקום. משלחת של שמונה מתנדבי זק"א אמורה לצאת למקום, כמו גם משלחת של מד"א.

באיגוד הכדורסל הזימו את השמועות לפיהן חלק מהנפגעים הם שחקני נבחרת העתודה בכדורסל. "נבחרת העתודה בטוחה ורחוקה מאזור הפיגוע, והשחקנים שוחחו עם ההורים", נמסר, זאת לקראת שני משחקי ההכרעה באליפות אירופה שיתקיימו הערב ומחר.

"שמנו את התיקים בתא המטען - ואז היה פיצוץ"

שושי איילר, עדת ראייה, סיפרה לחדשות 2: "עברנו את ביקורת הדרכונים וחיכו לנו נציגים שפיזרו אותנו לאוטובוסים לפי המלונות. שמנו את התיקים בתא המטען, ואחרי כמה דקות התפוצץ אוטובוס שיצא איתנו בלהבות. לאחר מכן החזירו אותנו לטרמינל ועכשיו בודקים מי נעדר ומי נמצא.

בנה של שושי, גיא, הוסיף: "אנשים שניצלו מהפיצוץ ברחו מהחלון כדי לא לדרוך על הגופות. רואים את תא המטען מנופץ משני הצדדים. מהר מהר הכניסו את כולם לטרמינל ואת מי שצריך פינו לבתי חולים באזור".

רק בשבוע שעבר סיכלו כוחות הביטחון בקפריסין פיגוע במתווה דומה שכוון נגד ישראלים בעיר הנמל לימסול. גורמי ביטחון בישראל ממשיכים להזהיר כל העת ממאמציהם של החיזבאללה ומשמרות המהפכה האירניים לבצע פיגועים נגד ערים באירופה בהן מתרכזים הנופשים הישראלים.

בהכנת הידיעה השתתפו עמית ולדמן ובן מיטלמן

פיגוע בבורגס - סיקור מיוחד:

פיגוע טרור נגד ישראלים בבורגס

"מטען גרם לפיצוץ באוטובוס"

נשיא בולגריה: "המוסד לא התריע"

אחרי הפיגוע: "חוששים לצאת מהמלון"

בולגריה: "מחבל מתאבד ביצע את הפיגוע"

נוסעת: "היה פיצוץ והמון הרוגים"

פספס את הטיסה לבורגוס - וניצל

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת