מפקד חיל האוויר: "לחיילים שתקפו את הטייס אין מקום בחיל"

בעקבות האירוע האלים ברמת דוד, שנחשף בעיתון "ידיעות אחרונות", במהלכו הוכה סגן מפקד טייסת, הגיע מפקד חיל האוויר לביקור בבסיס. האלוף אמיר אשל ביקר את הטייס שהוכה ואמר למשפחתו: "מדובר באירוע חמור ובלתי נסבל". הטייס דחה את ההאשמות נגדו לפיהן התבטא באופן גזעני כלפי החיילים: "כואבות יותר מהמכות"

"חיל האוויר לא יכנע לאלימות". ארכיון (רויטרס)

חיל האוויר סוער בעקבות אירוע התקיפה של סגן מפקד טייסת בבסיס רמת דוד, על ידי שלושה חיילים. מפקד חיל האוויר, אלוף אמיר אשל, ביקר היום את הקצין שהותקף והבהיר: "לחיילים כאלה אין מקום בצה"ל".

האלוף אשל הגיע היום לבסיס רמת דוד, כדי לשמוע את סיפורו של הטייס שהוכה באכזריות על ידי חיילים - לאחר שהעיר להם כי הם נוהגים באופן פרוע. הפרשה נחשפה לראשונה בעיתון "ידיעות אחרונות". בשיחה גילה הקצין כי נדהם לשמוע שהאשימו אותו בהבעת גזענות כלפי התוקפים וציין: "זה כואב יותר מהמכות שקיבלתי".

מפקד חיל האוויר הבהיר כי הוא מגבה אותו ואת הטייסת, והדגיש כי הוא מאמין לו שלא פגע או השפיל את החיילים שהכו אותו. בנוסף דיבר אשל עם משפחתו של הטייס והדגיש כי מדובר באירוע חמור ובלתי נסבל, וכי יש למגר תופעות כאלו.

עוד בעקבות המקרה, הפיץ אשל אגרת לחיילי ומפקדי חיל אוויר בה נכתב: "לחיילים כאלה אין מקום בחיל ובתום הטיפול הם לא יחזרו לחיל האוויר. אין בכוונת חיל האוויר להיכנע לאלימות או להשלים איתה, להיפך, נפעל ביתר שאת למיגורה ועקירתה ממחוזותינו. הדרך תתמקד בחינוך אנשינו לסובלנות, מתן כבוד הדדי ודרך ארץ".

בצה"ל מדגישים כי סגן מפקד הטייסת שנפל קורבן לאלימות מתנדב בכמה מסגרות חברתיות, ואף מסייע בשילוב יוצאי אתיופיה בפעילות בבסיס. אתמול האריך ביה"ד הצבאי ביפו את מעצרם של התוקפים ביומיים. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת