"יותר מ-10 ניסיונות פיגוע סוכלו בסיני"

בסקירה שערך היום בפני ועדת חוץ וביטחון, הזהיר ראש אמ"ן מהיום שאחרי נפילת המשטר בסוריה. לדבריו, "נסראללה וחיזבאללה נערכים ליום שאחרי אסד". בנוסף חשף אלוף כוכבי שיותר מ-10 פיגועים סוכלו לאחרונה בחצי האי סיני

ראש אמ"ן אלוף כוכבי, ארכיון (חדשות 2)

ראש אמ"ן מזהיר מפני היום שאחרי נפילת משטרו של נשיא סוריה בשאר אסד: לטענת אלוף אביב כוכבי, ישנה החרפה בעימותים בסוריה ומורגשת התבססות של האיסלאם הרדיקלי. "בסוריה מתקיים תהליך מואץ של עיראקיזציה", הסביר. "בכל שבוע נהרגים בין 500 ל-700 בני אדם. נכון לעכשיו כ-13 אלף קצינים וחיילים ערקו מצבא סוריה ועד לשלב זה זיהינו בין ל-70 התנקשויות בקצינים בכירים בצבא סוריה".

ראש אמ"ן הוסיף כי נסראללה וחיזבאללה נערכים כבר עתה ליום שאחרי נפילת אסד והזהיר מפני האפשרות שמרחב הגולן עלול להפוך לזירת פעילות נגד ישראל בדומה לזה שמתקיים בסיני, בעקבות עלייה הולכת וגוברת של התבססות הג'יהאד העולמי בסוריה.

בעניין מצרים אמר כוכבי, יכ עדיין לא ברור לאן יוביל המשטר החדש במצרים, אך במערכת הביטחון לא ממתינים ופועלים כל העת לסיכול תשתיות הטרור בסיני. בסקירה שהעביר הבוקר בוועדת חוץ וביטחון של הכנסת, אמר אלוף אביב כוכבי, כי יותר מעשרה פיגועים סוכלו עד היום בסיני וכי גם בימים אלו מתקיים מעקב על תשתיות טרור נוספות בסיני.

"סיני נמצאת בעדיפות משנית בסדר היום של מצרים. ארגוני הטרור בסיני עשויים לנסות ליצור משברים מדיניים באמצעות פיגועים", אמר כוכבי. "בתקופה האחרונה סוכלו למעלה מעשר תשתיות לפיגועים קטלניים. גם בימים אלו מתקיים מעקב על צירי תשתיות של פיגועים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת