אגדת המוסד נהרג בתאונת דרכים

תאונת דרכים עם משאית היא שהביאה למותו של גיורא צחור, שהיה בעברו בכיר במוסד. צחור היה מעורב בלכידתו של מרדכי ואנונו, ועמד מאחורי מבצעים חשאיים רבים בחו"ל. גם לאחר מותו, תמונתו נאסרה לפרסום. בנו של צחור: "עצוב מאוד שדווקא האיש הזה, שחמק מכל סכנה אפשרית, מצא את מותו בגלל רשלנות של נהג"

אגדת המוסד נהרג בתאונת דרכים. אילוסטרציה (AP)

בכיר המוסד לשעבר גיורא צחור, בן 70, נהרג אתמול בבוקר לאחר שמשאית פגעה בו בעת שנסע על אופניו. הסוכן, שהיה בעברו דמות מפתח באגף למבצעים מיוחדים של המוסד, יובא היום למנוחות בשעה 19:00 בבית העלמין בחדרה.

העיתון "ידיעות אחרונות" מביא הבוקר את סיפורו של צחור, שתמונתו גם כעת אסורה לפרסום. צחור קיבל את עיטור העוז בעקבות אומץ לבו ופעולותיו במלחמת ששת הימים.

כעבור מספר שנים התגייס צחור למוסד, והשתתף במספר רב של מבצעים חשאיים בחו"ל. בסוף שנות ה-70 הוא מונה לסגן מפקד חוליית כידון, שעל פי פרסומים זרים עוסקת בחיסולים בחו"ל, וכעבור מספר שנים מונה למפקד החוליה.

על פי "ידיעות אחרונות", צחור אף היה מעורב בלכידתו של מרדכי ואנונו שהעביר מידע רב ותמונות מהכור הגרעיני בדימונה לעיתון בריטי. בשנת 1993 פרש צחור מהמוסד, לאחר שזכה בצל"ש על שירותו.

אתמול, יצא צחור מביתו בחדרה לרכיבה על אופניים. במהלך הנסיעה הוא נפגע על ידי משאית, ופונה במצב אנוש לבית החולים שם נפטר מפצעיו. בנו הבכור רן אמר אתמול: "עצוב מאוד שדווקא האיש הזה, שחמק מכל סכנה אפשרית, מצא את מותו בגלל רשלנות של נהג".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת