חשד: לוחם העביר מפות לפעילי ימין

לוחם בחטיבת כפיר שהשתחרר לפני חצי שנה מצה"ל, נעצר על ידי המשטרה הצבאית בחשד שהעביר לפעילי ימין מפות מסווגות החושפות מידע על פעילות צה"ל. במהלך החקירה התגלו טביעות האצבע של החשוד על המפות, ונמצא כי הוא הוציא שיחות ל"חמ"ל המאחזים"

המשטרה עצרה בתחילת השבוע לוחם לשעבר בחטיבת כפיר, בחשד שבמהלך שרותו הצבאי העביר מפות מסווגות למתנחלים - כדי למנוע פינויי מאחזים.

על פי החשד, החייל היה מעורב בפעילות "חמ"ל המאחזים" של מספר פעילי ימין שנחשפה בתחילת השנה, ובמסגרתה הוגשו כבר מספר כתבי אישום. באותו חמ"ל התגלו מפות צבאיות, שעל פי החשד הועברו על ידי הלוחם, וסייעו לפעילים ללמוד על תנועת כוחות צה"ל.

טביעות אצבע של החייל הובילו למעצרו

גורמים במשטרה הצבאית טענו כי במסגרת החקירה התגלו טביעות האצבע של הלוחם לשעבר על החומרים המסווגים. עוד נמסר כי הטלפון של החשוד הוציא שיחות לחמ"ל פעילי הימין בתקופה בה פעלו.

עו"ד עדי קידר המייצג את החשוד, אמר לחדשות 2 באינטרנט כי מרשו מכחיש את הטענות המיוחסות לו. "הראיות לא ידועות לנו באופן מלא, אנו לא יודעים שישנו קשר בין המפות לחשודים האחרים. מדובר בחייל שהיה לוחם וטביעות האצבע שלו נמצאות על הרבה מפות, ומפה להגיד שהוא העביר מפות לא ייטען", הדגיש עו"ד קידר.

"כל המעצר הזה מאוחר ומיותר. זה יותר מחצי שנה לאחר האירועים. לא יודע איפה המשטרה ומצ"ח היו עד היום. התיק הזה נחקר כבר חצי שנה ולא ברור מה התזמון הזה. גם ח"כים דיווחו לחמ"ל המאחזים", הוסיף עו"ד קידר.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה כי "בנושא מתנהלת חקירת מצ"ח ועם סיומה יועברו ממצאיה לבחינת הפרקליטות הצבאית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת