השב"כ עצר חוליה שתכננה לחטוף חייל

הותר לפרסום כי השב"כ עצר חברי חוליית טרור מהכפר חיזמא, המואשמים בניסיון לחטוף חייל צה"ל. על פי כתב האישום שהוגש נגדם, חברי החוליה תכננו לאסוף חייל לרכבם, להחביא אותו במערה ולהשתמש בו כקלף מיקוח לשחרור אסירים פלסטינים

חברי החוליה שנעצרו (חדשות 2)

השב"כ, בסיוע צה"ל והמשטרה הצליח לעצור בחודש שעבר חוליית טרור מהכפר חיזמא, כך הותר היום לפרסום. חברי החולייה מואשמים שתכננו לחטוף חייל צה"ל כדי שיהיה ניתן להשתמש בו כקלף מיקוח לשחרור אסירים פלסטינים, שבראשם מנהיג ארגון החזית העממית אחמד סעדאת.

מחקירת הפרשה עולה כי שני חברי החולייה, שבראשה עמד רג'ב מוסא צלאח א-דין, עשתה מספר ניסיונות לבצוע פיגועי חטיפה של חיילים. על פי פרסום השב"כ החוליה תכננה לחטוף חייל, להחזיקו בבית מסתור או במערה באזור הכפר ולאחר מכן להעבירו, תמורת רווח כספי לקרובי אסירים פלסטינים בכירים.

מחקירתם של החשודים עולה כי החוליה תכננה את החטיפה לפרטיה ואף עשתה מספר ניסיונות להוציאה אל הפועל, אך ללא הצלחה. על פי התכנון, התכוונו השניים לעצור את רכבם ליד חייל, ותוך שימוש באלימות להכניסו לרכבם כשהם מכים אותו בצינור ברזל. בנוסף עולה, כי החוליה נערכה לקראת ביצוע הפיגועים באמצעות אחזקת אזיקונים לקשירת ידיו של החטוף, ושימוש בבד לכיסוי עיניו ופניו.

ניסו לחטוף חיילים - ללא הצלחה

מפרטי החקירה מתברר כי החוליה חשבה לפנות לקרוביהם של מרואן ברגותי ואחמד סעאדת, כדי לגבות מהם כסף תמורת החטוף, שישמש כקלף מיקוח לשחרור אסירים. על פי כתב האישום נגדם, בחודשים דצמבר וינואר ניסו חברי החוליה, לחטוף חייל ללא הצלחה - שלוש פעמים. הם הגיעו לאזור מעלה אדומים, אך לא הצליחו לאתר חיילים אז חזרו על עקבותיהם.

לאחר שהתקשו לאתר חייל, שקלו חברי החוליה לבצע חטיפה, באחת מתחנות האוטובוס שבין ירושלים לתל אביב, ואחר כך להבריח את החייל בחזרה לשטחי יהודה ושומרון. מהשב"כ נמסר כי מעצר חברי החוליה הוביל לסיכול המשך ניסיונותיהם למימוש פיגוע חטיפה.

כנגד חברי החוליה הוגש לבית המשפט הצבאי ביהודה כתב אישום, המייחס להם שלושה ניסיונות לביצוע חטיפה בנסיבות מחמירות. השניים עצורים עד תום ההליכים המשפטיים בעניינם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת