תיעוד: כך סייעו חיילים להברחת סמים

15 חיילים ואזרחים חשודים שסחרו בסמים עם בדואים בסיני. בהקלטות ובתיעוד מצולם שנחשפים עכשיו, מתוארת השיטה שבה העבירו מידע על פעילות צה"ל בגבול, והדרך שבה הופצו הסמים ברחבי הארץ

במשך חודשים פעל בתוך קבוצת הגששים סוכן סמוי של מצ"ח. הכל מתועד ומוקלט כמו בצילומים שנחשפים היום - רגע ביצוע עסקת הסמים, נקודת המפגש, החלפת הסמים והכסף. בתמונות רואים את הכסף מחליף ידיים, 800 אלף שקלים תמורת קילוגרמים של הרואין, קוקאין ואקסטזי.

12 חיילים ונגדים, ושלושה אזרחים ששירתו בגבול מצרים, העבירו על פי כתב האישום מידע על פעילות הצבא לבדואים בסיני - היכן התמקמו המארבים ומתי עובר הסיור. הם ידעו שהמידע מועבר לטובת הברחת סמים וקיבלו אלפי שקלים על כל הברחה.

עו"ד רס"ן (מיל') עידן פסח, סנגורו של אחד החשודים טען היום: "אנחנו נדהמנו לגלות בחומר הראיות את העובדה שמצ"ח הפעילו כנגד חיילים בצה"ל את המפקד הישיר שלהם שהם נתונים למרותו. כך נוצר מצב שחיילים בצה"ל שמסרבים לבצע עברות כפופים למפקד שדורש מהם, מפציר בהם ומאיים עליהם גם בנשק קר וגם בנשק חם, לבצע עבירות של סחר בסמים בצבא".

15 חשודים נעצרו בחודש שעבר ומואשמים בסחר בסם מסוכן וקשירת קשר לפשע. ההגנה מתכוונת לפנות לפרקליט הצבאי הראשי שיבחן את התנהלות מצ"ח בחקירה. גורמים צבאיים מסרו כי בתיק אכן הופעל סוכן חשאי, אך הוא לא היה מפקדם של החיילים וכי לא הופעל כל לחץ על החיילים מצד הסמוי.

מדובר צה"ל נמסר בתגובה: "התיק בעניין תלוי ועומד ועל כן לא ניתן למסור פרטים בגינו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת