כך נעצר פעיל החיזבאללה בקפריסין

חוליית חיזבאללה נוספת שפועלת מחוץ ללבנון נחשפה בימים האחרונים – הפעם בקפריסין. אזרח לבנוני חשוד כי ניסה להוציא לפועל פיגוע נגד מטוס או אוטובוס תיירים ישראלים. על פי פרסומים בקפריסין – ארגון ביון זר, ככל הנראה המוסד, הוא שהביא את המידע ואף השתתף בחקירת החשוד. כך בוצע המעצר, שלב אחר שלב

התכנון היה לפוצץ אוטובוס ובו תיירים ישראלים או מטוס של אחת מחברות התעופה הישראליות הנוחתות באי. גורמי ביטחון מעריכים כי מדובר בסיכול פיגוע משמעותי, אחד מתוך שרשרת הניסיונות שבוצעו לאחרונה - בתאילנד, הודו ואזרבייג'ן. ועכשיו - קפריסין.

"האזרח שנעצר הוא בן 24, ומעצרו בוצע בעקבות עבירות חמורות", אמר היום לעיתונאים אנדראס אנגילידס, דובר משטרת קפריסין. "הוא נמצא במעצר לפי צו של בית המשפט". על פי דיווחים בכלי התקשורת הקפריסאית, החשוד מחזיק בדרכון שוודי וחבר בארגון חיזבאללה.

התקשורת בקפריסין דיווחה היום כי בעקבות מידע שסיפק גוף ביון זר, נעצר החשוד בשבוע שעבר בחדרו בלימסול, כשבידיו היו צילומים של יעדים ישראלים, מקומות בילוי של תיירים ישראלים ומידע על המראות ונחיתות של חברות תעופה ישראליות מקפריסין ואליה. בחקירתו הודה האיש כי הוא פעיל חיזבאללה וממסכמים שהחזיק עלה כי אכן תכנן לפגוע בישראלים.

חיזבאללה וחמאס מחפשות את פיגוע הראווה

"החשוד עקב אחרי תנועות של ישראלים ותיעד אותן, ונמצאו ברשותו רישומים וצילומים", דווח בקפריסין. דובר המשטרה המקומית הוסיף: "מדובר בפרשה חמורה. מתבצעות חקירות בקפדנות רבה, ואנו חוקרים כל פרט כדי להגיע לתוצאות בחקירת הפרשה הזאת".

עכשיו, כשאיבדנו את טורקיה - קפריסין היא אחד היעדים המועדפים על הנופשים הישראלים. אלפים נמצאים שם בחופשת הקיץ, ומחשש לפיגועים מאבטחת המשטרה המקומית את האוטובוסים והמלונות בהם שוהים הישראלים.

ועדיין, חיזבאללה ואירן מחפשות פיגוע נקמה, והכוננות במדינות באירופה ובמזרח הרחוק עדיין גבוהה מאוד. במערכת הביטחון מעריכים כי הניסיונות להוציא לפועל פיגועים יימשכו ואף יתגברו.

בלשכת ראש הממשלה התייחסו הערב לדיווחים בכלי התקשורת הלבנונית: "אין גבולות לטרור האירני. אחרי שאירן שלחה את אנשיה להתנקש על אדמת ארצות הברית בשגריר הסעודי, ולבצע פיגועים באזרביג'ן, בנגקוק, טיביליסי, ניו דלהי ואפריקה- עכשיו נחשפת כוונתה לבצע פיגוע טרור גם על אדמת קפריסין. הקהילה הבינלאומית צריכה להילחם ביצואנית הטרור הגדולה בעולם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת