קצין קרבי "הפשיט" חייל שלו בפייסבוק ויודח מצה"ל

תעלול במדים: קצין קרבי החליט להתלוצץ עם אחד מחייליו והחליף לו את תמונת הפרופיל בפייסבוק לתמונת עירום. החייל קיבל מאות תגובות והחליט לקבול את מפקדו שטען כי בסך הכל מדובר בבדיחה. נציב קבילות החיילים לא צחק: "זהו כשל ערכי ופיקודי חמור". המפקד יודח מצה"ל

בדיחה לא מוצלחת בפייסבוק, אילוסטרציה (חדשות 2)

קצין בדרגת סרן המשרת ביחידה קרבית, שרצה להשתעשע עם אחד מחייליו, שינה לו את תמונת הפרופיל בדף הפייסבוק לתמונת עירום ושילם על כך בתפקידו, כך פורסם הבוקר בעיתון "ידיעות אחרונות".

א', אחד הלוחמים בפלוגה עליה פיקד הקצין, נכנס לחשבון הפייסבוק שלו בעת ששהה במנוחה באוהל ואז שני מפקדיו שהבחינו בו, ביקשו לסגור עמו חשבון וביימו אירוע הקפצה למשך שעתיים. בזמן הזה נכנס הקצין עם חייל נוסף לחשבון הפייסבוק של החייל ושינו לו את תמונת הפרופיל לתמונת עירום.

כשחזר גילה החייל כי הטלפון הסלולרי שלו מלא בהודעות מחברים שראו את התמונה ושאלו אם הוא השתגע. כשפתח את עמוד הפייסבוק שלו הוכה א' בתדהמה וסיפר לחבריו: "התמונה שהמפקדים מצאו הייתה כל כך דומה לי עד שלרגע חשבתי שזה אני". בחופשת השבת א' גילה את גודל הנזק שנגרם לו והתקשה לחזור לבסיסו.

נציב קבילות החיילים: "כשל ערכי ופיקודי חמור"

א' הגיש קבילה לנציב קבילות החיילים, אלוף במיל' יצחק בריק, וגולל את סיפור מעשה הקונדס והשלכותיו. הוא ציין כי מפקד הפלוגה מצא לנכון להסתפק בנזיפה בלבד בתום בירור שערך למפקדים.

בריק קיבל את תלונתו של א' והחליט ללכת רחוק יותר מאותה נזיפה. במכתב שהחזיר לא' כתב: "מצאתי כשל ערכי ופיקודי חמור באופן התנהלותם של הקצין והרס"פ. אף אם אקבל את טענתם כי פעלו על דרך ההלצה בין חברים ומבלי שהתכוונו להשפיל אותך, הרי שהנני סבור כי אין כל מקום לקבל התנהגות מסוג זה אשר הלכה למעשה פוגעת ומשפילה חייל באופן אישי, בייחוד כשהיא נעשית על ידי מפקדיו בצה"ל".

נציב קבילות החיילים הורה להדיח את הקצין מתפקידו, לשחררו מצה"ל ולמנוע ממנו תפקידי פיקוד במילואים בחמש השנים הקרובות. הנציב ציין הערה למפקד הגדוד ולמפקד הפלוגה על כך שלא הבחינו בחומרת המעשה מיד ולא פעלו כדי להעניש את האחראים בהתאם למעשיהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת