ראש הממשלה לשעבר אולמרט: "לא מתכוון לחזור לפוליטיקה"

אולמרט שנואם בכנס מיוחד לציון 6 שנים למלחמת לבנון השנייה הדגיש כי אין לו שום כוונה לחזור לחיים הפוליטיים או להקים גוף חדש. "אני חבר קדימה ואין לי שום מפלגת מדף אחרת, אני עסוק בימים אלה בדברים אחרים"

יומיים אחרי הזיכוי הדרמטי בבית המשפט התייחס היום לראשונה בקולו ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט להערכות ולידיעות שפורסמו, לפיהן הוא מתכוון לחזור לחיים הפוליטיים. "אין לי שום כוונה להיכנס לפוליטיקה", הכריז אולמרט. "אני עסוק בימים אלה בדברים אחרים".

אולמרט אמר את הדברים במהלך נאומו בכנס לציון שש שנים למלחמת לבנון השנייה, שנערך במכון למחקרי ביטחון לאומי בתל אביב. את הכנס העברנו בשידור חי בחדשות 2 באינטרנט.

בהתייחסו לפרוץ המלחמה אמר ראש הממשלה לשעבר: "מלחמת לבנון השנייה לא התחילה ב-12 ביולי 2006, היא התחילה ביום שמדינת ישראל הבטיחה להרעיד את אדמת לבנון על חטיפת שלושת החיילים. המלחמה התחילה ברגע שמדינת ישראל איבדה את כושר ההרתעה שלה".

חלוץ: "מלחמה מוצדקת"

הרמטכ"ל לשעבר דן חלוץ, שהתפטר בעקבות הביקורת הקשה על התנהלותו בזמן המלחמה, נאם לפני אולמרט ופתח את דבריו בברכה לראש הממשלה לשעבר על הזיכוי בבית המשפט.

חלוץ אמר כי "בראש ובראשונה צריך לזכור שנפלו חיילים ואזרחים וזה המחיר שאנחנו משלמים כדי לחיות כאן". הוא הדגיש: "החלטת הממשלה לצאת למלחמה הייתה מוצדקת וראויה, ואם הייתי צריך, הייתי ממליץ שוב פעם לצאת אליה".

הרמטכ"ל לשעבר הסביר כי "היה אפשר להמשיך במדיניות ההבלגה מול חיזבאללה עוד שנים רבות, אך אני חשבתי שנכון לשבור את המדיניות הזאת ולשמחתי ראש הממשלה קיבל את הטיעון הזה וחשב ברוח דומה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת