לראשונה: סוללת כיפת ברזל הוצבה באילת

בעקבות מטחי הירי שנורו לעיר הדרומית בחודשים האחרונים, פרסו היום חיילי מערך ההגנה האווירית של צה"ל סוללה של מערכת כיפת ברזל. "אין בכך כדי להעיד על היערכות מבצעית", הבהיר גורם צבאי

במערכת הביטחון ממשיכים בפריסתה של מערכת כיפת ברזל ברחבי הארץ, כאשר היום הוצבה לראשונה סוללה בעיר אילת. על פי הערכות, פריסתה של הסוללה תימשך מספר ימים. "אין בכך כדי להעיד על היערכות מבצעית כזו או אחרת", אמר גורם צבאי בשיחה עם חדשות 2.

בשנים האחרונות סבלה העיר אילת ממספר מטחי רקטות שנורו אליה מחצי האי סיני, שסיכנו את תושבי העיר ואת התיירים שנופשים בה. ארגוני הטרור שניצלו את אי הסדר במצרים ביצעו ירי לעבר העיר, שהסתיים במרבית המקרים ללא נזק או נפגעים. בעקבות מקרי הירי האחרונים לעבר אילת, שוקלים גורמים בצה"ל לחבר את אילת למערכת "צבע אדום" שתתריע מפני ירי טילים מסיני. ההחלטה בעניין צפויה להתקבל בשבועת הקרובים.

תגן גם על האילתים (רויטרס)

עם זאת, גם כשתחובר העיר למערכת ההתרעה, השיקול האם להפעילה או לא, יהיה נתון בידי מערכת הביטחון והעירייה. גורמים בענף התיירות באילת מתנגדים שהמערכת תפעל בעיר מחשש שהתרעות שווא של "צבע אדום" עלולות לפגוע בתיירות ולהבריח את הנופשים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת