ירי לעבר יד מרדכי מצפון לרצועה

בצה"ל מבררים מי פתח בירי ממקלע כבד לעבר אזור קיבוץ יד מרדכי מצפון לרצועה, איש לא נפגע באירוע, אך נזק קל נגרם למבנה ולשתי מכוניות שחנו באזור. אחד הקליעים פגע ליד כיסא התינוק ברכב. לפי שעה עדיין לא ברור מהו מקור הירי, אך אין זו הפעם הראשונה שירי מסוג זה מבוצע לאזור

ירי ממקלע כבד נפתח הערב לעבר צומת יד מרדכי מצפון לרצועת עזה. לא היו נפגעים באירוע, אך נזק קל נגרם למבנה ולשתי מכוניות באזור. על פי הדיווח הפגיעה באחת המכוניות הייתה ליד כיסא התינוק, הרכב היה ריק וכאמור באירועים לא היו נפגעים בנפש.  

לפי שעה, לא ידוע מהיכן נורו הקליעים, ובצה"ל מנסים לברר מהו מקור הירי. מצה"ל נמסר עוד כי תושבי האזור דווחו על ירי לעבר צומת יד מרדכי וכי כרגע האירוע נמצא בבדיקת גורמי הביטחון.

דובר צה"ל  פרסמו את תמונת הרכב הפגוע וכתבו: "דמיינו את התמונה אם חלילה הירי היה מתבצע מספר דקות מאוחר יותר בעת שבעל הרכב ובנו התינוק היו יושבים בו. צה"ל לא יאפשר פגיעה בתינוקות חפים מפשע ובאזרחי ישראל".   

לפני כחודש: צלף פלסטיני ירה על חקלאי

צלפים מרצועת עזה ירו לפני כחודש אל עבר חקלאי שעבד במועצה האזורית אשכול מזרחית לרצועה. החקלאי הצליח להימנע מפגיעה לאחר שהסתתר מאחורי טרקטור עליו עבד עד שכוחות צה"ל הגיעו וחילצו אותו מהמקום. גם באירוע הזה איש לא נפגע. לטרקטור נגרם נזק קל כתוצאה מפגיעת כדור במנוע.

מספר ימים לאחר נסיון הפיגוע, תקף כלי טיס של חיל האוויר חוליית צלפים בבית חנון שבצפון רצועת עזה. מדובר באחת מחוליות המחבלים אשר ביצעה בעבר ירי צלפים לעבר שטח מדינת ישראל. הפלסטינים דיווחו אז על שני אנשי ג'יהאד איסלאמי שנהרגו בתקיפה.