משרד הביטחון יעביר 5 מיליון שקלים למתפרות מדים

נלחמים בייבוא מהמזרח: משרד הביטחון החליט להזרים כספים ל-11 מתפרות ברחבי הארץ. לפי המשרד הכספים יסייעו למתפרות לשרוד את המצב הכלכלי הקשה ולמנוע פיטורים של מאות עובדים בענף. "נמשיך לעשות הכל למען יציבותם הכלכלית של המפעלים בפריפריה", אמר מנכ"ל משרד הביטחון האלוף (במיל') אודי שני

750 אלף פריטים בשנה. ארכיון (חדשות 2)

צה"ל ילחם גם בסינים? משרד הביטחון מתכוון להעביר 5 מיליון שקלים ל-11 מתפרות מדים ברחבי הארץ, חלקן בפריפריה ובאזורי עימות. לדברי הצבא, העברת הכספים תסייע למפעלים המתמודדים עם קשיים הכלכלים לשרוד את שנת 2012 ולהבטיח את מקום העבודה של מאות עובדי המתפרות.

בנוסף להזמנות החדשות, בכוונת משרד הביטחון לספק גם בדים למתפרות השונות שמקורם במחסנים של צה"ל, כך שהכספים שיועברו ישמשו בעיקר לתשלום משכורות לעובדים. לפי המשרד, המתפרות שמייצרות את מדי צה"ל אף זוכות לתנאי תשלום מועדפים לעומת שאר הספקים של צה"ל. "משרד הביטחון, כמעסיק הגדול ביותר במדינת ישראל, ימשיך לעשות הכל למען יציבותם הכלכלית של המפעלים בפריפריה", אמר מנכ"ל משרד הביטחון האלוף (במיל') אודי שני.

מזמינים 750 אלף פריטים בשנה

במשרד הביטחון מתגאים ברכישת מדים בהיקף שנתי של כ-27 מיליון שקלים מ-11 מתפרות ברחבי הארץ. בסך הכל קונה המשרד כ-750 אלף פריטים בממוצע בשנה.

את העבודה מחלק משרד הביטחון בין מתפרות ברחבי הארץ (רובן באזורי פריפריה וקווי עימות) על פי כמה קריטריונים, ביניהם: רמת התלות של כל מתפרה בהזמנות ממשרד הביטחון, מיקומה, ומספר העובדים. כך למשל, מתפרה שמייצרת אך ורק מדים לצה"ל מקבלת נתח גדול יותר מההזמנות, ומתפרה שמייצרת פריטים גם ללקוחות נוספים תקבל נתח קטן יותר.

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת