דיסקין: "נוצרה הזדמנות היסטורית לתקן את העוול"

ראש השב"כ לשעבר היה בכיר הנואמים הערב על הבמה ברחבת המוזיאון, לעיני יותר מ-20 אלף מפגינים הוא תקף את הפוליטיקאים. דיסקין שעזב את שירות הביטחון לפני יותר משנה אמר: "37 שנים שירתי את המדינה, ולרגע לא הרגשתי פראייר"

בכיר הנואמים בעצרת, ראש השב"כ לשעבר יובל דיסקין, פנה לעשרות האלפים בקהל ואמר: "התגייסתי לצה"ל בגיל 18, והשתחררתי מהשב"כ בשנה שעברה, בגיל 55. 37 שנים שירתי את המדינה הזו באהבה, בתקווה ובשנים הארוכות הללו לא הרגשתי אפילו לרגע שאני פראייר. כשאני התגייסתי - כמעט כולם התגייסו. כשהשתחררתי, אנחנו קרובים מאוד למצב שבו הרוב לא מתגייסים. וזה רבותיי - הסיפור כולו".

דיסקין הוסיף: "למרות גילי וניסיוני, אני עומד כאן ומתרגש. אני רואה את הכיכר הזו מלאה - ומבין שיש במדינה הזו עוד המון אנשים שרוצים בטובתה, שאוהבים אותה, שמוכנים לעשות בשבילה ומוכנים להקריב עבורה. לצערי, יש עוד כיכרות במדינה הזו, שהולכות ומתמלאות באנשים שחושבים שאין צורך לשאת באופן שוויוני בנטל, משום שיש מי שיעשה את זה במקומם. האנשים האלה, שגם הם אזרחי המדינה הזו - טועים טעות מרה וקשה. אנחנו כאן כדי לעזור למדינה להעמיד אותם על טעותם, לפני שיהיה מאוחר מדי".

"אנחנו משרתים את המדינה הזו משום שזו ארץ אבותינו, ומשום שזו המדינה שעבורה נלחמו הורינו ואחינו, ומשום שזו אותה מדינה שעבורה נלחמנו אנחנו על מנת שילדינו ונכדינו יחיו בה. זו אותה המדינה שהורים רבים דואגים בימים ואינם ישנים בלילות משום שילדיהם נמצאים בחזית. זו אותה מדינה שרבים מקרובינו וחברינו דיממו עבורה ואלפים אף שילמו בחייהם עבורה. על כן אנחנו כאן גם מטעם מוסרי, משום שאנו מתנגדים שאלו שאינם נושאים בנטל יהיו חלק מאלה שישלחו את ילדינו למלחמה".

ומה הפתרון שמציע ראש השב"כ לשעבר: "החברה הישראלית היא חברה מרוכבת. הציבור נושא באחריות ולא מגלגל אותה לפתחי צבא ההגנה לישראל. חובתנו לדרוש מנבחרי הציבור לא להשתמט, ולפעול כאן ועכשיו לתיקון המצב. בזכותכם, ובזכות פסיקת בית המשפט, נוצרה הזדמנות היסטורית לתקן את העוול. צריך להחליט על פתרון ראוי בהידברות. קראתי את דוח פלסנר. אפשר וצריך להכניס בדוח תיקונים, אולם אני סבור כי עקרונות העל שהוועדה הציעה, כמו גם הדרך למימושם - הם התשתית".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת