הרמטכ"ל: אסד לא יחזיק זמן רב, יש להיות ערוכים לכל תרחיש

רא"ל בני גנץ נערך ליום שאחרי נפילת המשטר בדמשק. בטקס סיום קורס מ"פים-מג"דים שנערך אמש, התריע הרמטכ"ל מפני השלכות האירועים בסוריה והבהיר כי ישראל עוקבת בדריכות אחר המתרחש בסוריה. "עלינו להיות ערוכים לאיומים רב זירתיים. מגוון האיומים התרחב", אמר. בפריז "ידידי סוריה" קראו להחריף הסנקציות על אסד

גנץ. מזהיר (חדשות 2)

בישראל ממשיכים לעקוב בדריכות אחר ההתפתחויות בסוריה, מחשש להשלכות אפשריות עלינו. בטקס סיום קורס מ"פים-מג"דים שנערך אמש, הדגיש הרמטכ"ל רא"ל בני גנץ כי יש להיערך לכל תרחיש כתוצאה מהמשבר בסוריה - וכי ישראל משקיעה את מירב המשאבים בכך.

"המורדים ואסד מחריפים את הצעדים שלהם. העסק שם ממשיך להתחמם - ולהערכתי הוא לא יחזיק לאורך זמן", אמר גנץ. "מה שבטוח הוא אי הוודאות לגבי איך זה יראה ביום שאחרי כן, ועלינו להיות מוכנים לכל אפשרות. עלינו להיות ערוכים לאיומים רב זירתיים. מגוון האיומים התרחב".

בינתיים, בפריז, התכנסו היום כ-100 נציגי מדינות בפורום "החברות של סוריה", על מנת לדון בהחרפת הסנקציות נגד משטר אסד. בין הנואמים המרכזיים בכינוס היו נשיא צרפת פרנסואה הולנד, מזכירת המדינה האמריקנית הילרי קלינטון, ושרי החוץ של טורקיה, גרמניה, קטר והאמירויות. המדינות קראו להגביר את הלחץ הדיפלומטי גם על רוסיה וסין - כדי שאלו ירככו את עמדותיהן התומכות בצורה בלתי מתפשרת בסוריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת