חברתו של החייל שנפטר אחרי שהתלונן על כאבי ראש: "הם לא נרגעו עד שהוא מת"

בוכייה ומתקשה לעכל, משחזרת היום חברתו של החייל שנפטר לאחר שהתלונן על כאבי ראש את הימים האחרונים במחיצתו. "הוא אמר לי בטלפון: 'אני אמות בשבילך, חיים שלי'", היא אומרת בראיון בלעדי לחדשות 2 באינטרנט וקוראת להקים ועדת חקירה: "הכתובת הייתה על הקיר"

החברה משחזרת. אילוסטרציה (חדשות 2)

רק לפני כמה ימים הם עוד בילו יחד, שיתפו זה את זו בחוויות ואהבו. אבל אתמול האהבה נגדעה, בבת אחת. כשהיא בוכייה ועדיין מתקשה לעכל, מספרת היום חברתו של ל', חייל צה"ל שמת בבית החולים אחרי שהתלונן במשך ימים על כאבי ראש עזים, על ימיו האחרונים ומעניקה את הגרסה שלה להשתלשלות האירועים שהובילה בסופו של דבר לטרגדיה הקשה.

"ביום שישי לפני שבועיים הוא אמור היה לבוא אלי, ואמר שהוא סובל מכאבים בראש", אומרת היום החברה בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "אמרתי לו לקחת כדור - אבל ראיתי שהמשיך מאוד לכאוב לו. ידעתי שזה לא בסדר. אבל בהתחלה חשבנו שמדובר בדלקת כלשהי בפנים".

"הוא ממש סבל מהכאבים", ממשיכה החברה לספר. "ביום ראשון לקחו אותם לנופש מהבסיס לבית החייל. במקום זאת, הוא הולך לרופא - ולאחר מכן נודע לי שהוא התעלף. בבית החולים ברזילי אמרו לו שהוא סובל מהתייבשות, והוא שוחרר בחזרה לבסיס. ניסו לעשות לו אינפוזיה בווריד, אבל נהיה לו שטף דם - כל הידיים שלו היו מלאות בסימנים כחולים".

בהמשך השבוע המשיך להידרדר מצבו הרפואי של החייל. "התחננתי בפיו שיילך לבית חולים", מספרת חברתו. "כשהוא חזר הביתה נגעתי לו בטעות בראש והוא צרח מכאבים. גם משככי הכאבים לא הועילו". החייל שב פעם נוספת לרופא, שקבע לו תור לנוירולוג - לשבוע וחצי מאותו היום. אך לתור הזה, כבר לא הספיק החייל להגיע.

"הכתובת הייתה על הקיר"

"הוא דיבר איתי, סיפר לי מה קרה, הוא הרגיש שמשהו כבר לא בסדר איתו", מספרת חברתו של החייל. "הוא אמר לי בטלפון: 'אני אמות בשבילך, חיים שלי'". למחרת בבוקר התקשר אלי חבר שלו ואמר לי שהעיניים שלו היו אדומות ושהוא איבד שוב את ההכרה. הביאו את הרופא, וצעקתי לחבר בטלפון שייקחו אותו לבית החולים. הוא אמר לי שהרופא מתלבט, והביא לו עוד כדורים. אם הרופא לא היה מתמהמה - הוא היה איתי פה".

"עד שהוא לא איבד את החיים שלו, הם לא נרגעו", ממשיכה החברה בכאב. "הם נתנו לו לסבול, והילד התחנן במשך שבועיים שייקחו אותו לבית חולים. הכתובת הייתה על הקיר. אף אחד לא הקשיב. צריך להגיש נגד הצבא תביעת ענק. כל הבסיס הגיע לבית החולים, והמפקדים שלו היו עם הראש למטה. אפילו אחד המפקדים שלו אמר לי שכל הסיפור הזה יכול היה להימנע".

מדובר צה"ל נמסר בתגובה לידיעה: "במהלך השבוע הקודם לאשפוזו התלונן החייל על תלונה רפואית שכיחה, בגינה נבדק וטופל כמקובל. משחלה הידרדרות במצבו הרפואי, פונה למיון ושם נמצא כי הוא סובל ממחלה נדירה בעלי אחוזי תמותה גבוהים. כמקובל במקרים אלו, מינה קצין הרפואה הראשי ועדת חקירה לבדיקת המקרה. צה"ל מביע צער רב על מותו של החייל".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת