מסמכי הבולשת האמריקנית: "נתניהו היה מעורב ברשת הברחות גרעין בשנות ה-70'"

במסמכים שפורסמו על ידי הבולשת הפדרלית בארה"ב נטען, כי ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו היה מעורב בסוף שנות ה-70' בקשר עם איש העסקים ארנון מילצ'ן, שעל פי פרסומים זרים היה סוכן של הלשכה לקשרי מדע (לק"מ) - והבריח באמצעותו רכיבים לתכנית הגרעין הישראלית

היה מעורב בהברחות גרעין? נתניהו (רויטרס)

הבולשת הפדרלית בארצות הברית (FBI) פרסמה מסמכים שבהם נטען כי ראש הממשלה בנימין נתניהו נפגש בסוף שנות ה-70 עם מבריח אמריקני של רכיבים לתכנית הגרעין של ישראל. זאת בעת שעבד עבור איש העסקים ארנון מילצ'ן, שעל פי פרסומים זרים שימש סוכן של הלשכה לקשרי מדע (לק"מ) במשך שנים רבות.

במסמכים שנחשפו, מתוארים מהלכי חקירה שהתבצעה על ידי הבולשת הפדרלית בין השנים 1985-2002, ושבמהלכם נמצא כי רשת של חברות קש יצרה קשר עם משרד הביטחון האמריקני והבריחה באמצעותו באופן לא חוקי ציוד המשמש לנשק גרעיני - אל מחוץ למדינה.

על פי הפרסום, ראש הממשלה נתניהו עבד לכאורה בחברת "הלי טריידינג" - שהייתה בבעלותו של איש העסקים ארנון מילצ'ן. מדוחות האף.בי.איי עולה, כי החברה שימשה, לכאורה, כשלוחה הישראלית של רשת ההברחות. יצויין, כי המסמכים שפורסמו נשענים על חקירת נשיא החברה, ריצ'ארד קלי סמית', שבשנת 2002 נשלח לשלוש שנות מאסר וחצי וחויב לשלם קנס בסך 20 אלף דולרים בגין הברחת קריטונים - רכיבים שעלולים לשמש גם כציוד גרעיני.

ממסמכי הבולשת עולה, כי בעת שעמד נתניהו בקשר עם מילצ'ן, הכיר ראש הממשלה לאחרון גורמי צבא בכירים בישראל, וביניהם את אריאל שרון - שבאותו זמן החל את דרכו הפוליטית. עוד נאמר, כי סמית' ונתניהו נפגשו לכאורה מספר פעמים בתל אביב ובביתו של ראש הממשלה, וכמו כן גם בעסקים אחרים.

מלשכת ראש הממשלה נמסר בתגובה: "לפרסומים אין אחיזה במציאות. ראש הממשלה מעולם לא עבד בחברה המדוברת, ואת ארנון מלצ'ין הכיר באמצע שנות ה-90, אחרי שנבחר לראשות הממשלה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת