ל' לקה במחלה קטלנית וטופל במשכך כאבים: "צעקת שייקחו אותך, כמה סבלת"

בני משפחתו של החייל שהתלונן על מיחושים בראשו עד שהתמוטט ומת ליוו אותו אמש למנוחות המומים ומתקשים לעכל את ממדי הטרגדיה. "למרות שאמר שכואב לו, הוא המשיך את הפעילות בצבא כרגיל", סיפר אחד מחבריו. בצה"ל נבדק חשד להתרשלות שגרמה לאסון

ל', חייל בן 20 ממרכז הארץ שמת אחרי שלקה במחלה נדירה וקטלנית וטופל במשככי כאבים, הובא למנוחות אתמול אחר הצהריים בבית העלמין הצבאי הסמוך למקום מגוריו. המונים ליוו אותו בדרכו האחרונה - המומים ומתקשים לעכל את ממדי הטרגדיה.

במשך כמה ימים התלונן ל' על מיחושים עזים בראשו, שלא פסקו גם אחרי שנטל את התרופות. הוא אומנם דיווח על כך לגורמי הבריאות הצבאיים, אך שם נמסר לו להמשיך בטיפול במשככי הכאבים. ביום ראשון האחרון הוא התמוטט ופונה לבית החולים "שיבא" בתל השומר, שם התבררה חומרת מצבו. אתמול, אחרי ימים של מאבק, הכריע אותו המחלה והרופאים נאלצו לקבוע את מותו.

משה, חבר קרוב של ל', תיאר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט את התחושות הקשות שמלוות אותו. "דיברתי איתו ממש עד לימים האחרונים. הוא לא הרגיש טוב במשך שבוע, אבל באמת שלא חשבנו שככה זה יסתיים", הוא סיפר בקול רועד. "למרות שהוא התלונן על כך שכואב לו הוא המשיך את הפעילות בצבא כרגיל - עד שהתמוטט. בהלוויה השתתפו הרבה אנשים שהגיעו גם לבית המשפחה".

"כמה צעקת שייקחו אותך"

פרט לבני משפחתו, הותיר אחריו ל' גם חברה - ששעות אחרי הלוויתו שיתפה את חבריה בפייסבוק באבל הכבד שנפל עליה כרעם ביום בהיר. "כמה צעקת ואמרת שייקחו אותך. כמה סבלת", היא כתבה.

בעקבות המקרה, הורה קצין הרפואי הראשי בצה"ל על הקמת ועדת חקירה לבדיקת נסיבות המוות - שחבריה ייבחנו, בין היתר, האם מי מבין הגורמים בצבא התרשל וגרם לאסון. "בשבוע הקודם לאשפוזו, הציג החייל תלונה רפואית שכיחה שבגינה נבדק וטופל כמקובל", נמסר בהודעת דובר צה"ל. "משחלה הידרדרות במצבו הרפואי, פונה למיון - שם נמצא כי הוא סובל ממחלה נדירה בעלת אחוזי תמותה גבוהים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת