טרגדיה בצה"ל: חייל התלונן על כאבי ראש עזים, טופל במשככי כאבים - ומת

במשך כמה ימים סבל לוחם ביחידה מובחרת ממיחושים. בצבא הורו לו ליטול תרופות רגילות גם אחרי שדיווח שלא חל כל שיפור במצבו. ביום ראשון האחרון הוא התמוטט ופונה לבית חולים, שם אובחן כי לקה במחלה נדירה וקטלנית שגרמה היום למותו. בצה"ל הוקמה ועדת חקירה שתבדוק האם התרשלות גרמה לאסון

התלונן על כאב ראש - ומת. אילוסטרציה (רויטרס)

טרגדיה בצה"ל: חייל בן 20 ממרכז הארץ, ששירת כלוחם ביחידה מובחרת, מת היום בבית החולים "שיבא" בתל השומר - אחרי שבמשך כמה ימים התלונן על כאבי ראש עזים. קרוביו סיפרו לחדשות 2 באינטרנט כי גורמי הרפואה הצבאיים הפנו אותו לטיפול במשככי כאבים.

הטיפול לא השתנה גם אחרי שהחייל התעקש כי התרופה לא הקלה על מצבו. ביום ראשון האחרון, אחרי שהכאבים העזים לא פסקו, התמוטט החייל ואיבד את הכרתו. בשל כך הוא פונה לטיפול בבית החולים, שם נקבע היום מותו בעקבות מה שהתברר כמחלה נדירה וקטלנית.

בעקבות המקרה, הורה קצין הרפואי הראשי בצה"ל על הקמת ועדת חקירה לבדיקת נסיבות המוות - שחבריה ייבחנו, בין היתר, האם מי מבין הגורמים בצבא התרשל וגרם לאסון.

"בשבוע הקודם לאשפוזו, הציג החייל תלונה רפואית שכיחה שבגינה נבדק וטופל כמקובל", נמסר בהודעת דובר צה"ל. "משחלה הידרדרות במצבו הרפואי, פונה למיון - שם נמצא כי הוא סובל ממחלה נדירה בעלת אחוזי תמותה גבוהים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת