צפו: אנשי חיזבאללה אוספים מודיעין בגבול ישראל

ההידרדרות במצב הביטחוני בגזרה הצפונית נמשכת בתקופה האחרונה ביתר שאת. סרטון שפרסם צה"ל חושף כי פעילות הטרור שבה להתבצע על גדר המערכת. "נוכל לפעול על אדמת לבנון ולגרום הרס רב", הזהיר מפקד עוצבת הגליל

כשש שנים אחרי מלחמת לבנון השנייה ובעוד שגזרת הצפון הולכת ומתחממת על רקע הנעשה בסוריה, נערך צה"ל להתמודד שוב עם אפשרות של התלקחות מחודשת באזור. מפקד עוצבת הגליל, תת-אלוף הרצי הלוי, אמר אחר הצהריים כי הוא ואנשיו "ערוכים ומוכנים לכל תרחיש בגבול הצפון, כולל מלחמה מול חיזבאללה וגם מול צבא לבנון - אם נידרש לכך".

הלוי ציין כי "בצה"ל רואים את הקשר בין הנעשה בסוריה לבין פעילות הטרור בגבול הצפון - ונערכים בהתאם", והזהיר כי "הסיכוי לפעילות עוינת באזור הגבול ממשיך לעלות, לכן אנו נדרשים להיות מוכנים וערוכים. ניתן מענה חד וברור לכל תרחיש", הוא הבטיח.

נוסף על כך, התייחס הלוי במרומז גם להיקף ההתחמשות של חיזבאללה - שלפי דיווחים מהשנים שחלפו מאז הגיע לממדי ענק. "האתגרים העומדים בפנינו הם רבים", אמר - והוסיף: "נצטרך לראות איך אנו מתמודדים עם האתגר המורכב הכולל אויב עם יכולות רבות. עם זאת, במידה שנדרש לכך, נוכל לפעול על אדמת לבנון ולגרום הרס רב למוקדי הטרור המצויים בה".

במהלך התדרוך חשפו בצה"ל מידע אודות פעילות איסוף המודיעין של חיזבאללה לאיסוף באזור הגבול, שנעשית - בחלקה - מתוך עמדות תצפית הממוקמות בבנייני מגורים. כמו כן, הוצג סרטון של פעילי הארגון שתועדו מסיירים בכלי רכב כ-50 מטרים ממשגב עם, כאשר הם נערכו לבצע פיגוע כנגד ישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת