אירן תכננה פיגוע נגד ישראלים בקניה; נתניהו: "על העולם להילחם בה"

רשויות הביטחון המקומיות הודיעו הערב כי שני סוכנים מטהרן נלכדו עם מצבור גדול של חומרי נפץ שהוסתר במומבסה ונועד לפגוע בגורמים ישראלים הפועלים בעיר החוף. במטה ללוחמה בטרור בוחנים את ההתפתחויות. רה"מ תקף בחריפות ואמר: "אין גבולות לטרור האירני"

שני החשודים מאירן (AP)

רשויות הביטחון בקניה דיווחו הערב כי שני אזרחים אירנים שנלכדו בחודש שעבר ונעצרו כאחראים למצבור נשק שהתגלה התכוונו לבצע פיגוע נגד מטרות ישראליות, בדפוס דומה לזה שאומץ על ידי גורמים ברפובליקה האיסלאמית בחודשים האחרונים ברחבי העולם. השניים הם סוכנים של "כוחות אל-קודס", זרוע החבלה של טהרן האחראית על ביצוע פעולות טרור מחוץ לגבולות אירן.

זמן קצר אחרי פרסום הדברים התייחס אליהם ראש הממשלה בנימין נתניהו, שאמר: "אין גבולות לטרור האירני. אחרי שאירן שלחה את אנשיה להתנקש בשגריר הסעודי על אדמת ארצות הברית ולבצע פיגועים באזרביג'ן, בנגקוק, טיבליסי וניו-דלהי - נחשפה כעת כוונתה להוציא לפועל פיגועים על אדמת אפריקה. הקהילה הבינלאומית צריכה להילחם ביצואנית הטרור הגדולה בעולם".

אחרי מעצרם של הסוכנים הוביל אחד מהם את החוקרים הקנייתים למצבור שהכיל 15 קילוגרמים חומר נפץ שהוחבאו בעיר החוף מומבסה, שם פועלים עסקים ובתי מלון בבעלות ישראלית ומהווה מוקד לתיירים מהארץ.

במקביל להתפתחויות באפריקה, מתעדכנת מערכת הביטחון בישראל במידע שהתקבל מהרשויות בקניה. לפי שעה, טרם התקבלה החלטה אם להחריף או לבצע שינויים באזהרת המסע של המטה ללוחמה בטרור באשר לביקור במדינה.

באזהרה הנוכחית חלה הפרדה בין רצועת החוף של קניה לבין יתר שטח המדינה. בראשון מבין השניים מתקיים איום טרור חמור, בשל היותו "רווי אוכלוסייה מוסלמית" וכן בעקבות כך שבעבר "תוכנן בו אחד מפיגועי הטרור החמורים נגד ישראלים בחו"ל". לפיכך, קבעו במטה כי הגעה לאזור "מהווה סיכון ממשי לישראלים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת