הילד שספג בעיטה משוטר מג"ב בחברון משחזר

התמונות שצולמו בחברון ביום שישי האחרון, בהם נראה שוטר מג"ב בועט בחוזקה בילד פלסטיני בן תשע ממשיכות לעורר הדים. "שוטר אחד אחז בי בחוזקה, השני בעט בי", סיפר היום הילד עבד-אל רחמן בורקאן

עבד-אל רחמן בורקאן, ילד פלסטיני בן תשע מחברון, ספג בעיטה משוטר מג"ב סמוך לקסבה שבעיר. התמונות שצילם פעיל "בצלם" ביום שישי האחרון עוררו סערה גדולה, היום פגשנו את עבד-אל רחמן.

"החייל תפס אותי, ואז הגיע עוד חייל שבעט בי בחוזקה", שחזר, "ראיתי אותו שוב היום בצהריים אבל לא התקרבתי אליו. פחדתי שהוא יכה אותי לכן לא התקרבתי אליו". לאחר שספג את הבעיטה, ברח הילד אל ביתו. על אף גילו הצעיר, גם עבד-אל רחמן מודע למציאות הסבוכה בחברון.

"יש חיילים טובים ויש חיילים שהם לא טובים", הוא אומר, "חלק מהחיילים מחלקים לנו אוכל". מ"בצלם" נמסר כי תלונה בעניין תוגש למחלקה לחקירות שוטרים וכי המתעד הסתתר מאחורי קיר אחד הבתים וכך למעשה צילם אותו.

ממג"ב נמסר בתגובה: "משמר הגבול רואה בחומרה ומוקיע התנהגות שוטרים באופן המנוגד לערכים עליהם החיל אמון. חשוב לציין כי מדובר באירוע חריג, שאינו מייצג את עשייתם הרבה של לוחמי משמר הגבול לביטחון מדינת ישראל. מפקד משמר הגבול הנחה על הקמת צוות לבחינת האירוע באופן מידי, ומסקנותיו ינתנו בימים הקרובים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת