דיווח בלבנון: "צה"ל תקף מתקן ריגול ישראלי שנחשף"

רשת הטלוויזיה של חיזבאללה דיווחה הערב כי כלי טיס של חיל האוויר תקף אמש אתר שבו הוצב מכשור שלטענת גורמים שם, העביר לארץ חומר מודיעיני - אחרי שדבר קיומו נחשף. בישראל טרם הגיבו על הדברים ומסרו: "צה"ל אינו מתייחסים לפרסומים זרים"

חיל האוויר תקף מטרה בדרום לבנון, שבה הופעל ציון ריגול של ישראל. כך דיווחה הערב כמה רשתות חדשות מקומיות, בהן זו שמפעיל ארגון חיזבאללה - "אל-מנאר". לפי שעה, אין לדיווח אישור מגורמים בארץ. בצבא מסרו: "צה"ל אינו מתייחס לפרסומים זרים".

"קולות נפץ נשמעו בפאתי העיירה אלעזרייה שבדרום לבנון, אחרי שטיל נורה ממטוס וגרם להתלקחות שריפה באזור", נמסר באתר "Lebanon Now" - שם צוטטו גורמים בחיזבאללה כאומרים שאנשיהם חשפו במקום ציוד אלקטרוני ששימש להעברת מידע מודיעיני לישראל.

בחודש דצמבר האחרון חשפו בחיזבאללה את תמונותיו של "מתקן ריגול" דומה, שלדברי גורמים בארגון הותקף גם הוא על ידי צה"ל אחרי שנחשף בידי הרשויות בלבנון. בארגון הטרור אמרו אז כי הדבר מהווה "הוכחה לכך שההתנגדות פועלת עם האצבע על הדופק ומבצעת את תפקידה, כמו גם שישראל טרם ויתרה על רצונה לתקוף את לבנון ולהפר את ריבונותה, כפי שהיא עושה מדי יום באמצעות כלי הטיס שלה".

האירוע התרחש 10 ימים בלבד אחרי פיצוץ עז שהוגרש בשעת לילה מאוחרת במחסן נשק של חיזבאללה גם הוא בדרום לבנון - בעיירה סידקין. לפי דיווחי הטלוויזיה האירנית שהציגה את תמונות האתר, נועד המכשור שנמצא בו לשבש את התקשורת בין כוחות חיזבאללה השונים הפועלים באזור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת