חיל האוויר רכש מטוסי אימון מאיטליה

משרד הביטחון ירכוש 30 מטוסי אימון לחיל האוויר מאיטליה, כך אישרה ועדת השרים להצטיידות. במקביל, תרכוש ממשלת איטליה מישראל שני מטוסי ביון והתרעה ולווין צילום "אופק". הרמטכ"ל גנץ: האימון יכשירו את הטייסים נוכח האיומים

מטוס האימון החדש של חיל האוויר (יח"צ)

ועדת השרים להצטיידות אישרה רכישת 30 מטוסי אימונים והדרכה לחיל האוויר מדגם M346 מאיטליה, בעסקה בשווי 4 מיליארד שקלים. במסגרת העסקה עם חברת "אירמקי", שתיחתם בשבוע הבא, ממשלת איטליה תבצע רכש גומלין בהיקף של כ-4 מיליארד שקלים מהתעשיות הביטחוניות בישראל. האיטלקים יירכשו שני מטוסי ביון והתרעה מתוצרת התעשייה האווירית וכן לווין צילום "אופק".

העסקה תאפשר להחליף את מטוסי הסקייהוק המשמשים כבר כ-40 שנה את מערך ההדרכה של חיל האוויר, ולשפר את בטיחותם של פרחי הטיס. "עסקת הענק עם ממשלת איטליה, תעניק לחיל האוויר את הכלים להמשיך ולהכשיר את טייסי הקרב הטובים בעולם גם בעתיד, ותזרים מאות מיליוני דולרים לחברות המובילות בתעשייה הביטחונית הישראלית", אמר שר הביטחון אהוד ברק.

הרמטכ"ל רב-אלוף בני גנץ גם כן הביע את שביעות רצונו מהעסקה: "רכש המטוסים ייתן אפשרות להכשרת טייסי העתיד של חיל האוויר, נוכח האיומים והאתגרים בזירה האזורית, שלושה עשורים קדימה". מנכ"ל משרד הביטחון, אלוף במיל' אודי שני הדגיש כי "עסקת התמורות פותחת חלון הזדמנויות לתעשייה הביטחונית הישראלית כולה לפרוץ לשוק האיטלקי, ובאמצעותו לשוק האירופאי כולו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת