אברהים חאמד נשלח ל-54 מאסרי עולם

מי שעמד בראש הזרוע הצבאית של חמאס והורשע באחריות לפיגועים שגבו את חייהם של 46 ישראלים וגרמו לפציעתם של 400 אחרים יישאר בכלא עד יום מותו - בית המשפט גזר עליו 54 מאסרי עולם

בכיר חמאס בגדה איברהים חאמד נשלח בצהריים ל-54 מאסרי עולם אחרי שבשבוע שעבר הורשע באחריות לשורה ארוכה של פיגועים שגבו את חייהם של 46 ישראלים וגרמו לפציעתם של יותר מ-400 בני אדם.

חאמד עמד בראש הזרוע הצבאית של חמאס, גדודי עז א-דין אל-קסאם, בגדה המערבית. הוא הורשע כי היה מעורב בשורת פיגועי תופת בראשית האינתיפאדת השנייה - ובהם אלו שהתרחש ב"שפילד קלאב" בראשון לציון וכן ב"קפה מומנט", במדרחוב בן יהודה ובאוניברסיטה העברית בירושלים.  

לצד אלה, הורשע חאמד גם באחריות לשש פעולות טרור שלא הצליח להוציא אל הפועל, ובהם פיגועים שתכנן לבצע בפי גלילות ובמסילות רכבת. הוא עצמו בחר שלא להציג טיעונים לעונש והדגיש כי הוא אינו מכיר בסמכות בית המשפט הישראלי לדון בעניינו.

שוחרר על ידי הפלסטינים ונלכד שוב

את הפיגועים הקשים שלהם היה אחראי ביצע חאמד אחרי שב-2001 שוחרר לחופשי מבית הסוהר הפלסטיני שבו היה כלוא. הוא נלכד בשנית ב-2006, שלוש שנים אחרי הריסת ביתו - בכפר סילוואד הסמוך לרמאללה - וגירוש רעייתו וילדיו משם לירדן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת