תרגיל משותף בין צה"ל לצבא ארה"ב יתקיים בסתיו

התרגיל המשותף הגדול ביותר לצבא ארה"ב ולצה"ל יתקיים באוקטובר או נובמבר השנה, כך אמר רמטכ"ל צבא ארה"ב גנרל מרטין דמפסי. התרגיל המשותף היה אמור להתקיים בחודשי החורף, אך נדחה בשל המתיחות מול אירן

משתפים פעולה. גנץ ודמפסי, ארכיון (דובר צה"ל)

ארצות הברית וישראל יקיימו תרגיל הגנה אווירי משותף, הגדול ביותר שבוצע אי פעם, בחודש אוקטובר או נובמבר השנה, לאחר שהתרגיל נדחה מהמועד המקורי בו היה אמור להתקיים, בחורף שעבר, בשל המתיחות עם אירן.

הרמטכ"ל האמריקני גנרל מרטין דמפסי אמר כי הוא אינו יודע עדיין מה המועד הסופי בו ייערך התרגיל, אך הנושא מצוי בדיונים בין ארה"ב לבין ישראל. "קבענו מחדש את המועד לאוקטובר-נובמבר, המועד הסופי המדויק עדיין אינו ידוע והוא נמצא בדיונים בין צבא ארה"ב לבין צה"ל", אמר הגנרל דמפסי.

אימון זה אמור להיות התרגיל הגדול ביותר שנעשה בין צה"ל לבין צבא ארה"ב, ויכלול אלפי חיילים אמריקנים שינחתו בישראל. הצבאות מקיימים תרגילים משותפים באופן תדיר ומקיימים שיתוף פעולה גם בתחום המודיעין.

נדחה עקב המתיחות עם אירן

בחודש ינואר, מספר שבועות לפני שצה"ל וצבא ארה"ב היו אמורים לקיים תרגיל חסר תקדים בהיקפו - הודיע משרד הביטחון כי הוא נדחה. ההחלטה התקבלה לאחר שיחות שקיימו בכירים במשרד הביטחון עם הפנטגון.

גורמי ביטחון אמרו אז לחדשות 2 באינטרנט כי האמריקנים ביקשו שלא ליצור מתיחות ואפילו להסלים את המצב הרגיש שנוצר באזור, זאת על רקע הדיווחים שרווחו בתקשורת הזרה בחודשי החורף והאביב על היערכות מצדן של ישראל וארצות הברית לתקוף באירן, הוחלט לדחות את התרגיל לזמן מאוחר יותר.

בישראל ובארצות הברית כינו את התרגיל לפני שנדחה כ"תרגיל המשותף הגדול ביותר שערכו המדינות אי פעם". במסגרת התרגיל, תוכנן ניסוי בירי טילים חדישים וגם שימוש במערכות הגנה מפני טילים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת